محله کارتال

۳ مورد یافت شد

املاک در کارتال

معرفی محله کارتال

یکی دیگر از مناطق زیبا و در حال رشد در کشور ترکیه، منطقه کارتال است که در سال های اخیر به علت تنوع بالا در قیمت به یکی از پرطرفدارترین مناطق ترکیه در حوزه خرید و فروش ملک تبدیل شده است. این تنوع قیمت باعث شده که تمامی افراد با هر میزان بودجه ای توانایی خرید ملک در آن را پیدا نمایند. بافت نوساز و برج ها و آسمان خراش های بی شمار این ناحیه، سبب شده که به یکی از بهترین مناطق شهر استانبول و کشور ترکیه تبدیل شود. در ادامه به بررسی تمامی ویژگی های مثبت کارتال می پردازیم.

موقعیت جغرافیایی کارتال

این ناحیه جزو مناطق آسیایی کشور ترکیه و در جنوب غربی شبه جزیره kocaeli  شهر استانبول قرار گرفته است و در مرکز مناطق پندیک (شرق)، مال تپه ( غرب) و سنجاق تپه ( شمال) وجود دارد. مجاورت با سواحل دریای مرمره باعث شده که این شهر آب و هوایی بسیار دلپذیر داشته باشد.

ویژگی های سکونتی کارتال

این منطقه با این که در داخل استانبول قرار دارد، برخلاف تصوری که از شلوغی آن می شود، بسیار آرام است و یکی از ایده آل ترین مکان ها برای زندگی افرادی که به دنبال آرامش هستند، محسوب می شود. ساحل دیدنی و فوق العاده آن هوس پیاده روی و قدم زدن یا لذت نوشیدن یک فنجان چایی در شب را به انسان منتقل می کند. از دیگر مزیت های سکونت در این منطقه می توان به نزدیکی به مرکز شهر و امنیت آن اشاره کرد. (منطقه کارتال جزو چهار منطقه امن استانبول محسوب می شوند.)

مساحت و جمعیت کارتال

این منطقه از شهر زیبا و تاریخی استانبول، دارای مساحتی در حدود ۳۹۲ کیلومتر و جمعیت آن بر طبق سرشماری که در سال ۲۰۱۶ انجام شده است در حدود ۵۰۰هزار نفر است.

بارزترین ویژگی های منطقه کارتال

یکی از بارزترین ویژگی های این منطقه صنعتی بودن و فرصت اشتغال عالی آن است. همچنین کارتال از نظر وضعیت استقرار مراکز بهداشتی و درمانی در رتبه ای متوسط به بالا است که در حدود ۳۵ بیمارستان دولتی و خصوصی و چندین مراکز درمانی و پلی کلینیک در آن وجود دارد. از نظر شرایط تحصیلی نیز این منطقه وضعیت نسبتا خوبی دارد و چند دانشگاه در آن قرار گرفته است.

دسترسی به شبکه های حمل و نقل کارتال

یکی دیگر از ویژگی های مثبت این منطقه دسترسی آسان و سریع به شبکه حمل و نقل بوده و این امر به واسطه وجود اتوبان D100، فاصله ۱۵ کیلومتری با فرودگاه و داشتن بندرگاه کشتی است. همچنین وجود جاده ساحلی و ایستگاه مترو نیز کمک زیادی به بهبود سیستم حمل و نقل در این منطقه کرده است.

از آن جایی که ساخت و ساز در کارتال استانبول در سال های اخیر روندی رو به رشد داشته است، این منطقه به یک مکان مناسب و ایده آل جهت سکونت افراد مهاجر و خرید ملک برای افراد علاقه مند به سرمایه گذاری در ترکیه تبدیل شده است.

فیلتر