محله زیتون بورنو

۱ مورد یافت شد

املاک در زیتون بورنو

معرفی محله زیتون بورنو 

منطقه زیتون بورنو یکی از مناطق اروپایی در شهر استانبول است. این منطقه در سال ۱۹۵۷ تبدیل به منطقه مستقل شده است. زیتون بورنو نسبت به دیگر شهرستان‌ ها و مناطق استانبول دارای وسعت کمتری از نظر مساحت است. این منطقه از قدیمی ترین مناطق استانبول بوده که در قسمت اروپایی و کنار دریای مرمره در کنار شهری قدیمی قرار گرفته است.

زیتون بورنو دارای ۱۳ محله بوده و علت نامگذاری آن به وجود درختان زیتون در این منطقه بر می گردد. موقعیت جغرافیایی منطقه زیتون بورنو شکل یک دماغه است. در همسایگی منطقه زیتون بورنو، باکرکوی استانبول قرار دارد. طبق آخرین سرشماری جمعیت این منطقه بیش از ۳۵۰ هزار نفر می ‌رسد.

 

معرفی منطقه زیتون بورنو و تاریخچه آن

همانگونه که بیان کردیم زیتون بورنو از سال ۱۹۵۷ استقلال خود را به دست آورده است. وجود بافت قدیمی و دیوارهای باستانی این منطقه را از شهر استانبول جدا می‌کند. این منطقه ۲۰ دقیقه با فرودگاه آتاتورک فاصله دارد. از سال 1984 این منطقه شهرداری مستقلی را برای خود دارد. اکثر شهرداران این منطقه از حزب حاکم عدالت و توسعه انتخاب می شوند.

 

موقعیت مکانی زیتون بورنو

منطقه زیتون بورنو از شرق با فاتح، از غرب با باکرکوی، از شمال با بایرام پاشا و از جنوب با دریای مرمره همسایه است. چشم انداز ساحلی بسیار زیبایی که این منطقه دارد موجب شده که زیتون بورنو یک منطقه حیاتی برای سرمایه گذاری و زندگی معرفی شود. مجاورت منطقه زیتون بورنو با فرودگاه آتاتورک و دسترسی آسان به بزرگراه E5 این منطقه را به یک منطقه ویژه و مناسب تبدیل کرده است. وجود سواحل زیبا، باغهای زیتون و آب و هوای مناسب نیز به ویژگی ها و امکانات این منطقه افزوده است.

 

مکان های دیدنی و مراکز مهم زیتون بورنو

منطقه زیتون بورنو دارای مراکز خرید و مناطق دیدنی فراوانی است. مرکز خرید اولیویوم و زروج پورت و همچنین مناطق دیدنی و تاریخی مانند مولوی خانه ینی پاپی، مسجد مرکز افندی، صومعه یونانی ویرجین، موزه تاریخی پانوراما و همچنین هتل های لوکس در این منطقه از ویژگی ‌های بارز زیتون بورنو هستند.

علاوه بر این زیتون بورنو با داشتن بیمارستان های مجهز و سایر مراکز تجاری، صنعتی یک گزینه عالی جهت زندگی و خرید ملک و سرمایه گذاری خواهد بود. این منطقه مجهز به انواع سیستم ها و وسایل حمل و نقل مانند تراموا، وجود مترو، حمل و نقل دریایی و شبکه گسترده ای از مسیرهای اتوبوس به تمام مناطق استانبول است.

فیلتر