محله بیلیک دوزو

۳ مورد یافت شد

املاک در بیلیک دوزو

معرفی محله بیلیک دوزو

ترکیه همواره گردشگران و مهاجران خارجی زیادی را به خود می بیند زیرا یک کشور خوش آب و هوا با مناطق دیدنی بسیار است. محله بیلیک دوزو یکی از مناطق خوش آب و هوا در ترکیه است که امکانات رفاهی متعددی را در اخیتار گردشگران و شهروندان خود قرار می دهد.

اگر به هر دلیلی قصد سفر به ترکیه را دارید، حتما به بیلیک دوزو بروید تا دلیل محبوبیت بالای این منطقه برای شما آشکار شود. در ادامه مطلب اطلاعات کامل تری از این منطقه در اختیار شما قرار می دهیم، پس با ما همراه باشید.

لوکیشن منطقه بیلیک دوزو

بیلیک دوزو در کشور ترکیه و در غرب استانبول واقع شده است. از لحاظ جغرافیایی همسایه غربی بیلیک دوزو، آوجیلار و همسایه شرقی آن بویوک چکمجه می باشد. از شمال به دریای مارمارا و از جنوب به اسن یورت ختم می شود.

این منطقه در چهل کیلومتری مرکز استانبول قرار دارد و در جنوب اتوبان E-5 ( ای 5 ) که یکی از اتوبان های مهم به شمار می آید، جای گرفته است. این اتوبان رفت و آمدهای هوایی و زمینی را برای ساکنان این منطقه راحت کرده است زیرا هم به فرودگاه دسترسی دارند و می توانند به راحتی و بدون ترافیک به استانبول بروند.

آب و هوای منطقه بیلیک دوزو

هرچه از آب و هوای این منطقه تعریف کنیم، کم است زیرا میزان آلودگی آن تقریبا به صفر می رسد. تابستان های این مناطق بسیار خنک است و شهروندان و گردشگران را از هر گونه گرمای طاقت فرسا به دور می کند.

مناطق دیدنی بیلیک دوزو

این منطقه مناطق گردشگری و دیدنی زیادی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

  • مرکز خرید مارمارا یکی از بهترین های استانبول به حساب می آید که در آن 200 فروشگاه با اجناس مختلف فعالیت دارند. همچنین امکانات رفاهی چون رستوران، سالن بازی، سینما و ... در این مرکز خرید دیده می شود.
  • چشمه مادربزرگ عایشه نیز یکی از مناطق تاریخی منطقه بیلیک دوزو است که از زیبایی قابل توجهی برخوردار است.
  • ساحل وست مارینا برای علاقه مندان به دریا و ورزش های آبی بسیار جذاب است تا ساعت ها بدون خستگی، از خدمات و امکانات این ساحل استفاده کنند.
  • یکی دیگر از مناطق دیدنی محله بیلیک دوزو، کاخ سلطان عبدالعزیز است که در قرن 11 هم ساخته شده است.

البته مناطق دیگری چون ساحل گل پینار، عتیقه فروشی پدربزرگ، باغ ژاپنی و ... از جذابیت های خاصی برخوردارند.

فیلتر