محله بکتاش

۱ مورد یافت شد

املاک در بکتاش

معرفی منطقه بکتاش

 منطقه بکتاش و منطقه تپه دو ناحیه نزدیک به هم هستند. این دو منطقه در قسمت شمالی شهر آلانیای ترکیه جای گرفته اند. ناحیه بکتاش در کوهپایه های کوه تروس قرار گرفته است. منطقه بکتاش شامل تپه هایی بسیار سر سبز و آب و هوای مدیترانه ای است.

از تپه های منطقه بکتاش می توان شاهد مناظر بسیار زیبایی از شهر آلانیا بود. آب و هوای مدیترانه ای بکتاش، به زیبایی های چشم نواز این منطقه افزوده است. تعادل آب و هوایی بکتاش به علاوه ی محیط زیست و فضای سبز بسیار زیبای آن این منطقه مناسب اقامت برای افرادی است که علاقه مند به زندگی نزدیک تر به طبیعت هستند.

منطقه بکتاش بسیار کم جمعیت است. فاصله این منطقه تا فرودگاه چیزی در حدود نیم ساعت است. همچنین فاصله بکتاش تا آلانیا تقریبا پنج کیلومتر است. بیشتر ساکنین منطقه ی بکتاش بومیان آن محل هستند. اما ویلا و خانه هایی که مهاجرین از کشور های دیگر در آن زندگی می کنند نیز در این منطقه یافت می شود.

این ناحیه بسیار آرام و ساکت است و از دغدغه ها و آلودگی های صوتی و همچنین آلودگی هوای شهر به دور است. زندگی در این ناحیه مناسب کسانی است که علاقه مند به زندگی در آرامش و لذت بردن از طبیعت هستند. یا برای تعطیلات احتیاج به فراغت از زندگی شهری را دارند ولی همچنین می خواهند از فضایی لوکس و دلنشین بهره مند شوند.

رستوران های این منطقه اغلب غذاهای محلی سرو می کنند. ار غذا های مهم این منطقه می توان صبحانه ی محلی و سنتی بکتاش را معرفی کرد که بسیار لذیذ و گوارا بوده و لازم است حتما یک بار آن را امتحان نمایید.

این دو ناحیه ی کم جمعیت تا سال 2013 روی هم زیر 2000 نفر جمعیت داشته اند. طبق آمار سال 2013 منطقه تپه 577 و جمعیت منطقه بکتاش 718 نفر بوده است.

ویلا هایی که در این منطقه ساخته می شوند کاملا لوکس و خوش نقشه هستند و معمولا متراژ های بزرگی دارند. به دلیل کم جمعیت بودن ناحیه ی بکتاش و عدم تراکم جمعیت، این ویلا ها از حریم شخصی بسیار بالایی برخوردار هستند.

منطقه بکتاش یک منطقه مناسب برای خرید ملک در آلانیاست.

فیلتر