محله بویوک چکمجه

املاک در بویوک چکمجه

معرفی محله بویوک چکمجه

بویوک چکمجه (کشوی بزرگ) یکی از محله های بسیار زیبای شهر استانبول ترکیه است و در کنار دریاچه بیوک چکمجه قرار دارد که امکان استفاده و لذت بردن  از ساحل زیبای خود را برای ساکنان این محله به صورتی سخاوتمندانه فراهم نموده است. اگر به دنبال خرید یک ملک در یکی از بهترین مناطق استانبول هستید، خرید ملک در بیوک چکمجه مناسب ترین گزینه در این زمینه محسوب می شود. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی های این منطقه فوق العاده را برای شما معرفی می کنیم.

تاریخچه بویوک چکمجه

منطقه بیوک چکمجه از سال ۱۹۸۷ تا کنون از منطقه مشهور چاتالجا که به آن متصل بوده، جدا شده و بالاخره در سال ۲۰۰۹ میلادی از انحصار بقیه مناطق متصل نیز خارج شده و به شکلی مستقل در آمده است.

موقعیت مکانی بویوک چکمجه

این منطقه در قسمت اروپایی شهر دیدنی و تاریخی استانبول قرار دارد. بیوک چکمجه در قسمت غربی این منطقه وجود داشته که با مساحتی در حدود ۱۹۶ کیلومتر بین مناطق بیلیکدوز (شرق)، سیلبوری (غرب)، چاتالجا (شمال) و دریای مرمره (جنوب) قرار گرفته است.

دریاچه بیوک چکمجه

در جنوب غربی استانبول دریاچه های بیوک چکمجه و کوچک چکمجه وجود دارند. این دریاچه در محل ریزش رود کاراسودره به دریای مرمره تشکیل شده است. دریاچه بیوک چکمجه دارای ساحلی است که ۲۸ کیلومتر مربع امتداد دارد و به عنوان ساحلی تفریحی محسوب می شود که بخشی از آن جزو منطقه بیوک چکمچه است و ساکنان این منطقه از این نوار ساحلی بهر ه مند هستند. این دریاچه بکر و زیبا با حدود ۲۵ نوع ماهی یکی از زیباترین منظره ها را برای ساکنان این منطقه به ارمغان آورده است.

جاذبه های گردشگری بویوک چکمجه

علاوه بر امکانات پارک ها و بوستان ها، کافه ها و... ساحل زیبای دریاچه بیوک چکمجه و دریای مرمره نیز باعث شده که ساکنان این منطقه لذت یک پیاده روی و نوشیدن یک فنجان قهوه در آرامش شب این ساحل را به خوبی تجربه کنند. مرکز توریستی (بقایای جا مانده از دوره عثمانی) تنها ۵۰ کیلومتر با این ساحل فاصله داشته از این رو، همواره توریست ها و گردشگران زیادی را به سمت این دریاچه و پل قدیمی معمار سینان که بر روی آن واقع شده است، می کشاند.

امکانات بویوک چکمجه

در این منطقه تمامی امکانات رفاهی، بهداشتی، تفریحی، تحصیلی و... موجود است که شامل موارد زیر می شوند:

  • مراکز خرید
  • بازارهای محلی
  • بهترین هتل ها
  • بوستان و پارک آبی
  • بلندترین برج تلوزیون در تمام اروپا
  • مشهورترین و بزرگترین نمایشگاه کشور ترکیه
  • سه دانشگاه و تعداد زیادی مدرسه
  • بیمارستان و مراکز درمانی

فیلتر