محله باکیرکوی

۱ مورد یافت شد

املاک در باکیرکوی

معرفی منطقه باکیرکوی

باکیر کوی یک منطقه ی بسیار قدیمی در استانبول است. این منطقه در بخش اروپایی شهر استانبول قرار دارد. این منطقه اکنون بسیار توسعه یافته است. اغلب ساکنین ناحیه ی باکیر کوی از قشر اجتماعی متوسط و بالاتر هستند.

تاریخچه‌ منطقه باکرکوی

پیشینه این منطقه به دوران بیزانس باز می گردد. به همین دلیل تاریخچه ی بسیار غنی دارد. در دوران بیزانس نام این منطقه هبدومون بود. در آن زمان چند ساختمان مهم در این محله قرار داشت. کمپ مارتیوس، دادگاه تریبونالز و کلیسای سنت جان باپتیست از مهم ترین ساختمان هایی هستند که در دوران بیزانس در این ناحیه ساخته شده اند.

پس از روی کار آمدن عثمانی ها این منطقه به یک منطقه ی بسیار مهم تبدیل شد. در همان زمان نام منطقه به ماکریکوی تغییر یافت.باکیرکوی فعلی تبدیل به منطقه ای برای تابستان گذرانی و تفریح و تفرج پادشاهان و اعضای خانواده ی سلطنتی و اعضای حکومت شده بود. به دلیل همین محبوبیت، در آن زمان عمارت های مجلل و خانه های بزرگ ی در این ناحیه ساخته شد.

پس از سال ها و با شروع قرن نوزدهم منطقه ی باکیر کوی تبدیل به منطقه ای مسکونی شد. در محدوده ی سال 1970 منطقه ی باکیرکوی بسیار آرام و دلخواه برای زندگی بود. ولی امروزه خبری از آن آرامش نیست و باکیرکوی تبدیل به یک منطقه ی مهم تجاری گشته است. مراکز خرید بزرگ و متعددی مانند مرکز خرید گالریا، مرکز خرید کاروسل و مرکز خرید کپسیتی در این منطقه قرار دارند.

جاذبه‌های منطقه باکرکوی

تنها جاذبه ی گردشگری باکیر کوی مراکز خرید بزرگ آن نیست. بلکه به سبب داشتن امکانات زیاد، یکی از شناخته شده ترین بخش های شهر استانبول است. از مهم ترین امکانات باکیر کوی می توان به میدان اسب سوار ولی افندی اشاره کرد. این میدان بسیار بزرگ، قدیمی ترین پیست مسابقات اسب سواری در ترکیه است . بنابراین باکیر کوی محله ای جذاب برای علاقه مندان به مسابقات اسب سواری است.

ورزشگاه آتاکوی که متعلق به ورزش های دو و میدانی است و همچنین مرکز تجارت جهانی استانبول از دیگر ساختمان های مهم در ناحیه ی باکیر کوی هستند. عمارت دریایی فلوریا، فانوس دریایی یشیل کوی و موزه ی هوانوردی استانبول هم از دیگر جاذبه های مورد علاقه ی گردشگران در منطقه ی باکیر کوی هستند. 

فیلتر