محله اوجیلار

۲ مورد یافت شد

املاک در اوجیلار

معرفی محله اوجیلار 

یکی از مناطق زیبای استانبول که در قسمت اروپایی آن قرار دارد منطقه اوجیلار است. اخیرا این منطقه به عنوان یکی از محبوب ترین محله ها جهت اقامت و مهاجرت افراد مورد استقبال قرار می گیرد. وجود مناطق و امکانات فوق العاده مانند بزرگترین دانشگاه استانبول، مراکز خرید مدرن، خیابان ‌هایی با رستورانهای دریایی و امکانات رفاهی موجب شده که نگاه ویژه‌ ای به منطقه اوجیلار داشته باشیم. این منطقه جمعیتی حدود 500 هزار نفر را در خود جای داده است.

 

تاریخچه منطقه اوجیلار

این منطقه که به عنوان یک دهکده تا قبل از دوره جمهوریت شناخته می شد در ابتدا ارمنی ها، رومیان و یونانیان در آن زندگی می کردند. افراد ثروتمند با حضور در این منطقه اقدام به برگزاری جشن ها و مراسمات شکار می‌کردند. در واقع اوجیلار در زبان ترکی به معنی شکارچی است. نام این منطقه نیز به همین دلیل و وجود مناطق شکار نهاده شده است. در ابتدای قرن بیستم منطقه اوجیلار به عنوان یک منطقه کوچک و روستایی کم جمعیت در کنار ساحل قرار داشت. با این وجود از دهه ۸۰ به بعد پیشرفت و رشد چشمگیری در این منطقه مشاهده شده است. امروزه با افزایش چشمگیر جمعیت خانه ها و ساختمان های مدرنی در این منطقه مشاهده می شود.

 

محل قرارگیری اوجیلار و آب و هوای آن

همانگونه که بیان کردیم منطقه اوجیلار در قسمت اروپایی استانبول قرار دارد. این منطقه از شرق با دریای کوچوک چکمجه، از شمال با منطقه باهچه شهیر، از جنوب با دریای مرمره و از غرب با اسن یورت و بیلیکدوزو هم مرز است.

وجود خط ساحلی زیبایی در این منطقه موجب شده که رستوران ها، کافه ها و مجتمع ها و مسیرهای پیاده روی در کنار آن شکل بگیرند. این منطقه ۲۷ کیلومتر با مرکز شهر استانبول فاصله دارد. بهره ‌مندی از وضعیت آب و هوای مناسب نیز به زیبایی ها و ویژگی های این منطقه افزوده است.

 

معرفی مراکز خرید و سایر مراکز اوجیلار

منطقه اوجیلار دارای بیش از ۲۵۰ کارخانه صنعتی بزرگ و کوچک است. بهره مندی از مراکز خرید مدرن، هتل های فوق العاده و امکانات رفاهی موجب شده که افراد به راحتی بتوانند از امکانات یک منطقه مناسب بهره ‌مند شوند. جاذبه های دیدنی مانند موزه برفی و پارک ساحلی اوجیلار نیز از جذابیت ها و زیبایی های این منطقه به شمار می روند. وجود رستوران ها و سینماها، مجتمع های تجاری، کافه ها و مغازه های کوچک با سبک مدرن آمریکایی موجب شده که شلوغی زیادی در بازارهای منطقه اوجیلار مشاهده کنیم. در سواحل این منطقه می ‌توان موزه خانه آتا تورک را نیز مشاهده کرد.

فیلتر