محله اسن یورت

۱ مورد یافت شد

املاک در اسن یورت

معرفی محله اسن یورت 

یکی از مهم ترین محله های شهر استانبول منطقه اسن یورت  است. این منطقه که در قسمت اروپایی استانبول واقع شده در سال های اخیر با افزایش جمعیت مواجه شده است. وجود مجتمع مسکونی مدرن، امکانات رفاهی مناسب و مجتمع های تجاری این امکان را فراهم کرده که سرمایه گذاران نگاه ویژه ‌ای به منطقه اسن یورت داشته باشند.

مجاورت منطقه اسن یورت با مهمترین مناطق اروپایی استانبول مانند بیلیکدوزو و باشاک شهیر نیز به جذابیت های این منطقه جهت اقامت و سرمایه ‌گذاری افزوده است. منطقه اسن یورت با جاذبه های گردشگری، امکانات تفریحی مناسب، امکانات رفاهی، مجتمع های تجاری مدرن و خدماتی که دارد سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

 

تاریخچه منطقه اسن یورت

قدمت این منطقه به عنوان یک منطقه شهری و مسکونی به قرن نوزدهم میلادی باز می گردد. پیش از اینکه منطقه اسن یورت به عنوان یک منطقه شهری معرفی شود از آن به عنوان یک منطقه کشاورزی استفاده می ‌شد. نامگذاری این محل نیز به عنوان یکی از صاحبان اراضی کشاورزی در آن انجام گرفته است. بررسی‌ ها نشان می ‌دهد که در سال های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳8 از منطقه اسن یورت به عنوان مکانی جهت اقامت و سکونت مهاجران بلغارستانی و رومانیایی استفاده شده است.

از سال ۱۹۸۹ این منطقه با منطقه بویوک چکمجه دارای شهرداری مشترک بوده است. سرانجام در مارس سال ۲۰۰۸ این منطقه دارای شهرداری مستقل شده و امروز به عنوان یکی از محبوب ترین مناطق شهر استانبول شناخته می شود.

 

موقعیت مکانی و آب و هوایی منطقه اسن یورت

منطقه اسن یورت در میان دو دریاچه چکمجه بزرگ و کوچک قرار دارد. این منطقه با قرار گرفتن در قسمت پایین تراکیای مارمارا، از سمت جنوب با منطقه اوجیلار و از سمت شمال با منطقه باشاک شهیر و آرناووت کوی همسایه است. منطقه اسن یورت به عنوان یک منطقه پر جمعیت با مساحت ۲۷۷۱ هکتار شناخته می شود. این منطقه به عنوان یک منطقه خشک شناخته شده و فاقد جنگل یا فضای سبز است. به همین دلیل سعی شده با ایجاد فضای سبز و پارک های بزرگ، مکان هایی جهت تفریح و استراحت به این منطقه افزوده شود.

 

معرفی مراکز خرید و مجتمع های اسن یورت

منطقه اسن یورت با داشتن مراکز فرهنگی، تجاری و گردشگری به عنوان یک منطقه خاص شناخته می شود. از مراکز خرید اسن یورت می ‌توان به مراکز آکباتی، اسکوله، توریوم، مارمارا پارک و بائوهاوس اشاره کرد.

علاوه بر این بیمارستان بزرگ دوغا هوسپیتال نیازهای درمانی افراد در این منطقه را برطرف می ‌کند. همانگونه که بیان کردیم تلاش بسیار زیادی برای افزایش فضای سبز این منطقه شده است. به همین منظور با احداث پارک بزرگ رجب طیب اردوغان، وجود دریاچه مصنوعی، فضای سبز و محوطه های ورزشی امکانات رفاهی مناسبی به این منطقه افزوده شده است.

فیلتر