شهر استانبول

املاک در استانبول

در سال‌های اخیر به دلیل نزدیکی ترکیه به ایران و همچنین قیمت بسیار مناسب خرید ملک در استانبول، خرید خانه توسط ایرانیان در ترکیه به‌خصوص در استانبول افزایش پیدا کرده است. یکی از مزایایی که خرید خانه در استانبول برای شما خواهد داشت دریافت مجوز اقامت در کشور ترکیه است. اگر شما فردی آینده‌نگر باشید به این نتیجه خواهید رسید که خرید ملک و همچنین سرمایه‌گذاری در بخش املاک در استانبول و دیگر شهرهای کشور ترکیه بسیار هوشمندانه است. 

 

مزایای خرید ملک در استانبول

گران‌ترین خریدی که هر فرد در طول زندگی خود انجام می‌دهد، خرید خانه است. پس با این تفاسیر خرید ملک در استانبول باید دارای مزایایی باشد که فرد را مجاب به خرید خانه کند. همان‌طور که در ابتدا ذکر شد، یکی از بهترین و مهم‌ترین مزایایی که خرید ملک در استانبول برای شما خواهد داشت اخذ اقامت ترکیه است و تا زمانی که آن ملک به نام شما باشد اقامت شما در کشور ترکیه نیز تمدید می‌شود. به غیر از مورد ذکر شده خرید خانه در ترکیه دارای مزایای زیادی خواهد بود که در ادامه به بیان آن‌ها می‌پردازیم.

اقلیم عالی: کشور ترکیه بسیار زیبا است و آب‌وهوایی بسیار عالی و دلچسب دارد. ترکیه دارای هوای معتدل مدیترانه‌ای است که در تابستان‌ها نسبتا گرم می‌شود ولی نه به آن گرمی که نتوانید از خانه بیرون بیایید. در زمستان‌ها نیز سردی هوا به‌ندرت به زیر پنج درجه سانتی‌گراد می‌رسد که برای کسانی که سرما را زیاد دوست ندارند بسیار عالی است.

تاریخ غنی: ترکیه دارای تاریخی هزاران ساله است. این کشور از معدود کشورهایی است که از زمان امپراطوری بیزانس تا همین سده‌ی اخیر دارای امپراطوری بوده که آخرین آن‌ها، امپراطوری عثمانی بوده است. اگر شما به تاریخ علاقه دارید حتماً تاریخ تحولات ترکیه به‌خصوص شهر استانبول را نیز مطالعه کرده‌اید. اگر این‌چنین است خرید ملک در استانبول به شما کمک خواهد کرد که اطلاعات بیشتری از تاریخ استانبول و ترکیه به دست بیاورید.

غذاهای خوشمزه: اگر شما حتی برای یکبار هم به ترکیه سفر کرده باشید حتماً با غذاهای آنجا آشنا هستید و طعم بسیار لذیذ آن را چشیده‌اید.

مالکیت کامل: در ترکیه هر چیزی که بخرید مالک تمام آن خواهید بود و همچنین شما مالک آن زمینی خواهید بود که خانه شما بر روی آن ساخته شده است. این نکته زمانی به کار شما می‌آید که قصد فروش خانه خود را داشته باشید. 

از دیگر مزایای دیگر خرید ملک در استانبول می‌توان به‌صورت خلاصه به موارد زیر اشاره کرد:

·        وجود امنیت بالا در مجتمع‌های مسکونی 

·        نوساز بودن کلیه مجتمع‌ها با خرید آپارتمان در استانبول

·        استاندارد بودن کلیه ساختمان‌ها 

·        وجود انواع خدمات شهری در نزدیکی مجتمع‌های آپارتمانی

·        وجود چشم‌اندازهای زیبا در کنار مجتمع‌های آپارتمانی

 

مراحل دریافت اقامت ترکیه با خرید خانه در استانبول

برای دریافت اقامت با خرید ملک در استانبول باید مراحل زیر را طی کنید:

1.     سفر به ترکیه، بازدید از املاک مختلف و انتخاب خانه

2.     قیمت‌گذاری خانه توسط کارشناس شهرداری

3.     واریز پیش‌پرداخت به صاحب خانه

4.     واریز باقیمانده وجه به حساب مالک در روز انتقال سند

5.     درخواست وقت مصاحبه از اداره مهاجرت ترکیه

6.     حضور در اداره مهاجرت در زمان تعیین شده و پاسخ دادن به پرسش‌ها

7.     در آخر کارت اقامت با اعتبار یک سال به آدرس شما در ترکیه ارسال می‌شود.

نکته 1: قیمت خرید ملک در استانبول برخلاف شهرهای ایران توسط کارشناسان دولتی تعیین می‌شود و صاحبان املاک نمی‌توانند قیمت غیرواقعی به شما پیشنهاد دهند.

نکته 2: بعد از انتقال سند و واریز تمامی وجه، حداکثر طی یک هفته سند به آدرس شما پست می‌شود.

نکته 3: بعد از درخواست وقت مصاحبه از اداره مهاجرت، آن‌ها کمتر از یک ماه، زمان مصاحبه را مشخص می‌کنند که شما با در دست داشتن کلیه مدارک اعم از سند خانه باید به اداره مهاجرت ترکیه مراجعه کنید.

 

دلایل سرمایه‌گذاری در املاک استانبول

یکی از مهم‌ترین نوع سرمایه‌گذاری در استانبول، سرمایه‌گذاری در املاک با خرید ملک در استانبول است. خرید و فروش املاک در استانبول رشد خوبی داشته است. یکی دیگر از مزیت‌هایی که سرمایه‌گذاری در استانبول برای شما خواهد داشت اخذ اقامت ترکیه خواهد بود. کسانی که دوست دارند به ساده‌ترین روش ممکن اقامت ترکیه را برای خود و همچنین خانواده خود اخذ کنند می‌توانند با خرید یک خانه در استانبول یا هرکدام از شهرهای ترکیه، این کار را انجام دهند. 

 

انواع املاک در استانبول

در ترکیه نیز مانند ایران و سایر کشورها، خانه به دو صورت آپارتمانی و ویلا وجود دارد که به بررسی آنها می‌پردازیم.

 

انواع آپارتمان در استانبول

نرمال آپارتمان: این نوع آپارتمان‌ها به آپارتمان‌های معمولی گفته می‌شود که حداکثر دارای پنج طبقه هستند که در آنها نگهبانی وجود ندارد. همچنین امکاناتی مانند فضای سبز و غیره در نزدیکی آن‌ها ممکن است نباشد. اگر به دنبال خرید ملک در استانبول به قیمتی پایین تر هستید ما این نوع خانه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سیته: سیته به مجموعه ای از آپارتمان‌ها و ویلاهایی گفته می‌شود که در یک فضای تحت کنترل و دارای نگهبانی قرار دارند و هیچ فردی غیر از ساکنین آن مجموعه نمی‌تواند وارد آن شود. همچنین سیته‌ها دارای امکانات رفاهی و فضای سبز قابل قبولی هستند. نوع امکانات به‌کار رفته در سیته به سطح ساخت آن بستگی دارد. شارژ ماهیانه سیته‌ها (که در ترکیه به آن آیدات گفته می‌شود) به چند خوابه بودن هر واحد مسکونی و امکانات رفاهی آن سیته بستگی دارد اما به ‌صورت متوسط شارژ ماهانه برای واحدهای یک‌خوابه 250 لیر و برای واحدهای دوخوابه 300 لیر است. اگر به فکر خرید ملک در استانبول هستید ما این نوع مناطق مسکونی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

رزیدانس: به آپارتمان و برج‌هایی گفته می‌شود که از مصالح مدرن‌تر و مرغوب‌تری در ساخت آن‌ها استفاده شده است. رزیدانس‌ها دارای نگهبانی و امکانات رفاهی زیادی هستند. البته این امکانات رفاهی شامل فضای سبز و محوطه نمی‌شود. شارژ ماهیانه در این نوع آپارتمان‌ها نسبت به سیته‌ها بالاتر است.

ویلا: در استانبول ویلاها هم به‌صورت مستقل و هم در سیته‌ها ساخته می‌شوند. همچنین ویلاها هم در منطقه آسیایی و هم در منطقه اروپایی استانبول قرار دارند. در خانه‌های ویلایی که به‌صورت مستقل و خارج از سیته‌ها ساخته می‌شوند امکانات تفریحی همچون استخر روباز، سونا و جکوزی هم ممکن است وجود داشته باشد. البته وجود چنین امکاناتی به متراژ خانه و همچنین منطقه‌ای که خانه در آن ساخته می‌شود بستگی دارد.

 

ارزان‌ترین محله‌های استانبول جهت خرید خانه

اسن‌یورت (Esenyurt): در حال حاضر منطقه اسن‌یورت ارزان‌ترین منطقه برای خرید آپارتمان در استانبول است. این منطقه از استانبول دارای مجتمع‌های نوساز بسیاری است که چهره قدیمی این منطقه را دگرگون کرده است. این منطقه به دلیل اینکه قیمت ملک در آن بسیار مناسب است، مورد علاقه ایرانیان مهاجر قرار گرفته است. اگر به فکر خرید ملک در استانبول هستید ما این منطقه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

منطقه Arnavutkoy: منطقه آراواتکوی نیز یکی از ارزان‌ترین مناطق شهر استانبول برای خرید خانه است. کسانی که در این منطقه زندگی می‌کنند عموماً ترک‌های غیربومی استانبول هستند و معمولاً مهاجرین سایر کشورها در این منطقه کمتر دیده می‌شوند.

سیلیویری Silivri: در سیلیویری می‌توانید ارزان‌ترین آپارتمان‌ها را پیدا کرده و خریداری کنید. این منطقه به دلیل اینکه در نزدیکی دریای مرمره قرار دارد امکاناتی برای انجام تفریحات آبی دارد پس اگر شما دوستدار تفریحات آبی هستید می‌توانید در این منطقه از استانبول خانه خود را خریداری کنید. لازم به ذکر است که کیفیت تمامی آپارتمان‌ها در این منطقه یکسان نیست پس اگر می‌خواهید آپارتمان خود را در این منطقه بخرید به آپارتمان‌های موجود در سیلیویری دقت کنید تا از کیفیت ساخت خوبی برخوردار باشند.

 

گران‌ترین محله‌های استانبول جهت خرید خانه

بشیکتاش: یکی از گران‌ترین مناطق شهر استانبول منطقه بشیکتاش است. این منطقه از نظر مساحت نسبتاً کوچک است و بیشتر جمعیت آن را دهک بالای جامعه ترکیه تشکیل می‌دهد. منطقه بشیکتاش به دلیل داشتن مراکز خرید بزرگ و اماکن تاریخی و گردشگری دارای تجارتی بسیار بزرگ است که علاقه‌مندان به تجارت را به این منطقه سوق می‌دهد. همچنین این منطقه دارای دانشگاه‌های بسیار خوبی است که دانشجویان می‌توانند با خرید ملک در این منطقه از استانبول به تحصیل در بشیکتاش بپردازند.

ببک: این محله یکی از قدیمی‌ترین مناطق استانبول محسوب می‌شود. این محله در بخش اروپایی استانبول قرار دارد که این دلیلی برای بالا بودن خرید ملک در استانبول است. در زمان فتح استانبول توسط سلطان فاتیح عثمانی که در آن زمان به استانبول، قسطنطنیه می‌گفتند، ببک روستای کوچکی بود که ساکنین آن بیشتر به شغل ماهیگیری مشغول بودند.

از دیگر گران‌ترین محله‌های استانبول می‌توان به مناطق زیر اشاره کرد:

·        لوازیم (Levazim)

·        آتاکوی (Ataköy)

·        لونت (Levent)

·        اتیلر (Etiler)

·        ماسلاک (Maslak)

·        ساری یر (Sarıyer)

·        باکرکوی (Bakırköy)

·        کادیکوی (Kadıköy)

·        اورتاکوی (Ortaköy)

·        جهانگیر (Cihangir)

·        شیشلی (Şişli)

·        تکسیم (Taksim)

 

خرید آپارتمان قسطی در استانبول

امروزه پرداخت اجاره هزینه‌های زیادی بر افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند تحمیل می‌کند. با توجه به این موضوع بسیاری از افراد خرید خانه را به‌صرفه‌تر می‌دانند. برخی از این افراد نیز توان پرداخت کل هزینه خرید خانه را ندارند و می‌خواهند به‌صورت قسطی به خرید ملک در استانبول روی آورند.

در ترکیه نیز مانند ایران بسیاری از افراد با استفاده از وام بانکی خانه می‌خرند. اگر شما برای خرید خانه در ترکیه درخواست وام کردید منتظر تأیید شدن درخواست خود نباشید زیرا بسیاری از بانک‌های ترکیه که وام خرید خانه به مشتریان خود می‌دهند، این وام‌ها را به اتباع خارجی اعطا نمی‌کنند. همچنین در صورتی که یکی از بانک‌ها به یک تبعه خارجی وام خرید خانه اعطا کند حتماً سند خانه خریداری‌شده تا پایان تسویه وام در توقیف بانک خواهد بود.

جهت خرید خانه اقساطی در استانبول بهتر است پروژه هایی که شرایط پرداخت اقساطی دارند را انتخاب کنید.

 

اگر قصد خرید ملک در استانبول، خرید ویلا در استانبول، خرید آپارتمان در استانبول و یا هر گونه املاک در استانبول را دارید کافیست با کارشناسان پرشین استار تماس بگیرید تا بهترین و لوکس ترین پروژه ها را با قیمت های مناسب به شما معرفی کنند.

فیلتر