گردشگری ترکیه

چگونگی بردن حیوان خانگی به ترکیه
۱۴۰۰/۰۴/۲۹
گردشگری ترکیه

چگونگی بردن حیوان خانگی به ترکیه

حیوانات خانگی سال­ هاست که در کنار انسان­ ها زندگی می ­کنند و عده­ زیادی از مردم آن‌ها را مانند اعضای خانواده خود دوست دارند همچنین حیوانات نیز به صاحبانشان وابسته می­ شوند و احساس خوبی را به آن‌ها منتقل می‌کنند.

برای عده‌ای زندگی بدون حیوانات خانگی‌شان سخت شده است. این وابستگی به‌حدی است که واگذاری حیوان به فردی دیگر را سخت می‌کند. به همین دلیل افرادی که قصد مهاجرت دارند حیوانشان را با خود به کشور مقصد می ­برند تا در کنار هم به زندگی ادامه دهند.

ترکیه مقصد مناسبی برای بردن حیوان خانگی‌تان است؛ مردم ترکیه به حیوانات علاقه‌مند هستند و زیست در کنار حیوانات را پذیرفته‌اند. در این کشور دامپزشکی ­های دولتی و خصوصی برای پذیرش حیوانات تان وجود دارد، همچنین حیوانات در این کشور از خدمات بیمه‌ی درمانی بهره ­مند می­ شوند.

اگر شما شاغل هستید، پانسیون­ هایی به صورت نیمه وقت وجود دارند که می­ توانند در ساعت نبود شما از حیوان تان مراقبت کنند. برخی از این پانسیون ­ها امکان نگهداری 24ساعته حیوانات را هم دارند.

بعضی از مراکز خرید برای راحتی مشتریان شان محل­ه هایی برای نگهداری موقتی حیوان تان در نظر گرفتند تا با خیال راحت برای چند ساعت حیوان خانگی تان را در محلی امن قرار داده و به کارهایتان بپردازید.

 

مدارک مورد نیاز جهت بردن حیوان خانگی به ترکیه

برای بردن حیوان خانگی به ترکیه در مرحله اول نیاز به شناسنامه حیوان دارید؛ اگر شما حیوان تان را به دامپزشکی برده باشید حتما می­ دانید که از چه حرف می­ زنیم. شناسنامه حیوان شامل مشخصات حیوان شما از جمله نام، سن، نژاد و مشخصات فردی اوست، برای خارج کردن حیوان خانگی ­تان نیازمند شناسنامه و کپی از صفحه اول آن هستید.

دقت کنید که اگر حیوان شما شناسنامه خارجی داشته باشد باید هزینه‌ای اضافی به عنوان حق گمرک پرداخت کنید.

اگر تابه‌حال واکسن ­های مورد نیاز حیوان تان را تزریق نکرده ­اید باید توجه داشته باشد که برای بردن حیوان خانگی به ترکیه لازم است که 14 روز قبل از سفر واکسن ­های مورد نیاز حیوان خانگی‌تان تزریق شوند، در غیر این صورت ممکن است سفر شما با مشکل روبه‌رو شود.

علاوه بر این و باتوجه به شیوع کرونا در جهان ممکن است در صورت انتقال حیوان به کشور مقصد، 14 روز حیوان را در قرنطینه نگه دارند تا مطمئن شوند که ناقل بیماری نیست.

شما باید از دامپزشکی کشور مبدا، گواهی سلامت حیوان را بگیرید. این گواهی که یک هفته اعتبار دارد از مبدا ایران برای ترکیه قابل قبول است. با بردن این گواهی اداره دامپزشکی، شما می­ توانید نامه‌ی خروج از کشور حیوان تان را دریافت کنید.

 

میکروچیپ‌ها برای حیوانات خانگی

 

میکروچیپ‌ها برای حیوانات خانگی

میکروچیپ ­ها تراشه ­های بسیار ریزی به اندازه دانه برنج هستند که با یک عمل ساده زیر پوست حیوان قرار می­ گیرند. این اطمینان به شما داده می ­شود که میکروچیپ­ برای حیوانات هیچگونه ضرری به‌دنبال ندارند. میکروچیپ ­ها شامل یک کد 15 رقمی هستند که با دستگاه­ های خاصی خوانده می­ شوند. این کد 15 رقمی شامل اطلاعاتی از حیوان مانند مشخصات صاحب حیوان است. برای بردن حیوان خانگی به ترکیه لازم است که کارت میکروچیپ و یک برگه کپی از آن را همراه داشته باشید.

برای بردن حیوانات کمیاب و خاص شما علاوه بر مدارک گفته‌شده به تاییدیه ­ای از سازمان محیط زیست و سازمان دامپزشکی کشور نیز مبدا نیاز دارید. همچنین گذرنامه مسافر و یک برگه کپی از آن لازم است.

همه­ این مدارک را حداقل یک روز قبل از پرواز به فرودگاه ببرید و مراحل انتقال حیوانتان به ترکیه را انجام دهید.

 

بردن حیوان خانگی به ترکیه با هواپیما

بر اساس قوانین همه­ شرکت ­های هواپیمایی ایرانی و اغلب شرکت­ های هواپیمایی خارجی ورود حیوان به داخل کابین مسافرها ممنوع است پس شما مجبور هستید حیوان تان را در باکسی با شرایط ویژه قرار دهید و در قسمت بارگیری تحویل دهید. پس از رسیدن به مقصد می‌توان حیوان را در سالن دریافت بار تحویل گرفت.

در نتیجه شما نمی­ توانید برای حیوان تان بلیط جداگانه تهیه کنید و هزینه حمل حیوان با توجه به وزن او و باکسش محاسبه می­ شود.

 

بردن حیوان خانگی به ترکیه با اتوبوس

متاسفانه قوانین حمل و نقل ایران و همچنین ترکیه به شما این اجازه را نمی­ دهد که از طریق اتوبوس حیوان تان را جابه جا کنید. قوانین راه­ آهن هم اجازه حمل موجود زنده با قطار را از شما سلب کرده است.

 

بردن حیوان خانگی به ترکیه بدون همراه

اگر حیوان شما قرار است به تنهایی سفر کند، می­ توانید آن را به مسئول مرتبط در پایانه باربری فرودگاه تحویل دهید. حیوان شما پس از رسیدن به مقصد فقط به کسی تحویل داده می ­شود که نام او در بارنامه ذکر شده باشد. توجه داشته باشید که پس از پرواز هرگونه تغییر در هویت کسی که باید حیوان را تحویل بگیرد امکان پذیر نیست.

برای اطمینان بیشتر از رسیدن حیوان تان به مقصد و دانستن شرایط دقیق حداقل 24 ساعت قبل پرواز با فرودگاه مبدا تماس حاصل کنید.

 

نکات و شرایط که برای بردن حیوان خانگی به ترکیه باید رعایت کنیم

 

نکات و شرایط که برای بردن حیوان خانگی به ترکیه باید رعایت کنیم

  • قبل از هر چیزی باید بدانید که تمام مسئولیت و مشکلاتی که ممکن است هنگام سفر برای حیوان تان پیش بیاید به عهده خودتان است و شرکت­ های هواپیمایی هیچگونه مسئولیتی را برای بردن حیوان خانگی به ترکیه قبول نمی ­کنند.
  • همچنین هرگونه هزینه اضافی نظیر هزینه قرنطینه، غذا و اسکان، دامپزشکی و... به عهده خودتان است و شرکت هواپیمایی هیچگونه خدماتی را متقبل نمی­ شوند.
  • برای بردن حیوان خانگی به ترکیه علاوه بر تاییدیه‌ی سلامت حیوان تان باید او را در باکسی مناسب برای قرار گرفتن در محوطه باری هواپیما قرار دهید. این باکس باید ویژگی­ هایی داشته باشد در غیر این صورت از ورود حیوانتان به هواپیما جلوگیری خواهد شد. باکس باید محکم باشد و فضایی برای تهویه و جلوگیری از خفه شدن حیوان داشته باشد. اندازه باکس با توجه به جثه حیوان مشخص می ­شود پس باکسی مناسب حیوان تان نهیه کنید که حیوان بتواند در آن به راحتی بایستد. باکسی که تهیه می‌کنید باید فاقد چرخ باشد، درب آن دارای قفل بوده و به‌راحتی باز نشود.
  • اگر حیوان تان سگ یا گربه است استفاده از قلاده یا پوزه‌بند داخل قفس ممنوع است.
  • اگر می­خواهید چند حیوان را متنقل کنید باید توجه داشته باشید که در هرقفس نهایتا 3 حیوان با وزن کمتر از 4 کیلو و سن کمتر از 6 ماه را می­ توانید قرار دهید. اگر حیوانات شما دارای این ویژگی­ ها نیستند باید قفس ­های جداگانه برای آنها در نظر بگیرید.
  • اگر حیوان خانگی شما دارای فرزند است در شرایطی که سن فرزندان بیشتر از 12 هفته و وزن آنها بیشتر از 2 کیلوگرم نباشد، می­توانید مادر را به همراه سه فرزند در یک باکس قرار دهید.
  • برای پرواز­هایی که مدت­ زمانی آن‌ها طولانی است باید به فکر غذا و آب حیوان در طول پرواز باشید همچنین قبل از پرواز از دادن غذاهای سنگین به حیوان تان خودداری کنید.
  • اگر در فصل گرما قصد بردن حیوان خانگی به ترکیه را دارید بهتر است از پرواز­های صبح زود یا شب استفاده کنید، حیوانات خانگی از گرما خوششان نمی ­آید و ممکن است بیمار شوند.

 

در آخر باید ذکر کنیم اگر قصد سفر کوتاه‌مدت دارید، بهتر است که به جای بردن حیوان خانگی به ترکیه او را به فرد مطمئنی بسپارید. اگرچه شرکت ­های هواپیمایی تلاش می‌کنند حیوان تان را سالم به مقصد برسانند اما باید توجه داشته باشید که طبیعت حیوانات به طوری است که سفرهای هوایی و قرار گرفتن طولانی مدت در باکس برای آن‌ها ناخوشایند است و در روحیه‌ی آن‌ها تاثیر گذاشته و ممکن است آسیب ­های جبران ناپذیری برایشان به‌دنبال داشته باشد.

 پس قبل از سفر به این مسئله مهم فکر کرده و درست­ترین روش را برای مدت‌زمانی که در سفر هستید انتخاب کنید تا کمترین آسیب به حیوان دلبندتان وارد شود.

نظرات کاربران
تماس با پرشین استار
استانبول / آلانیا
info[at]persianstargroup.com
شرکت پرشین استار
اطلاع از پیشنهادهای ما

شرکت پرشین استار با هدف ایجاد فضایی امن و مطمئن جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه از سال ۲۰۱۰ و با کادری حرفه ای و با تجربه آغاز به فعالیت کرده است. خرید و فروش ملک در ترکیه، اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، راه اندازی کسب و کار در ترکیه، اخذ اقامت ترک ... یه از طریق خرید ملک، اخذ اجازه کار در ترکیه و مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه بخشی از خدمات مجموعه پرشین استار می باشد. همکاران ما در شرکت پرشین استار آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی صادقانه جهت انتخاب مناسب ترین گزینه ها برای خرید ملک با توجه به سلیقه و توانایی مالی مشتریان خود می باشند. ما به شما کمک می کنیم تا با خرید ملک در ترکیه، به خصوص خرید ملک در استانبول و خرید ملک در آلانیا، ضمن سرمایه گذاری هوشمندانه در کشوری با آینده ای بسیار روشن، فرصت زندگی در محیطی امن و متفاوت در تلاقی اروپا و آسیا را به خود و خانواده تان هدیه دهید. تنوع پروژه ها و املاک پرشین استار، به مشتریان اجازه می دهد تا بتوانند بهترین گزینه را برای خرید ملک به خصوص خرید آپارتمان در استانبول، خرید آپارتمان در آلانیا، خرید ویلا در استانبول و خرید ویلا در آلانیا آن هم با بهترین قیمت انتخاب کنند.

ادامه
Copyright @ 2020 Persian Star