مهاجرتی ترکیه

مزایای پاسپورت ترکیه چیست؟
۱۴۰۰/۰۱/۲۳
مهاجرتی ترکیه

مزایای پاسپورت ترکیه چیست؟

روزانه، هزاران نفر از سراسر دنیا، از ترکیه دیدن می‌کنند چون این کشور از میراث گران‌بهای طبیعی، ارزش‌های فرهنگی، بافت تاریخی و مزیت‌های جغرافیایی بهره‌مند است.

سفر بین مردم محبوبیت پیدا کرد و توانایی سفر بدون نیاز به اخذ ویزا بیشتر آنها را به این کار تشویق کرد. مردم میخواهند از مرزها بگذرند و به شغل‌ها، فرهنگ‌ها و سبک زندگی‌هایی در مقیاس جهانی دست پیدا کنند. یکی از کشورهایی که در حال حاضر با تامین فرصتهای سرمایه گذاری در قبال اخذ شهروندی، تیتر خبرها شده، ترکیه است.

اخذ پاسپورت ترکیه و شهروندی این کشور برای بسیاری از خارجی ها مهم است، چون در حال حاضر شرایط اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور خیلی آسان شده است.

خارجی‌ها می‌توانند با خرید ملک یا سرمایه‌گذاری به مقدار مشخص، شهروندی ترکیه را اخذ نمایند. با پاسپورت ترکیه می‌توان بدون ویزا به 100 کشور سفر کرد. همچنین با ویزای الکترونیکی می‌توان به 7 کشور سفر کرد چون بعضی کشورها مانند استرالیا به شهروندان ترک به صورت آنلاین ویزا می‌دهند. این موضوع به این خاطر است که ترکیه کشوری توریستی است و با کشورهای دیگر ارتباط خوبی دارد. در ادامه بیشتر به مزایای پاسپورت ترکیه و اخذ شهروندی این کشور می پردازیم.

 

مزایای پاسپورت ترکیه

 •  بر اساس قانون جدید، می‌توانید در 60 روز کاری، پاسپورت و شهروندی ترکیه را اخذ نمایید.
 •  می‌توانید به 100 کشور بدون ویزا و به 26 کشور عضو شنگن با شرایط ورود آسان سفر کنید.
 •  پاسپورت ترکیه جز 30 پاسپورت اول جهان است.
 •  این پاسپورت به شما امکان تحصیل رایگان و همچنین استفاده از برنامه عودت شهریه دانشگاه ها را می‌دهد.
 •  برای مدت اقامت خود در ترکیه نیاز به مجوز اقامت ندارید.
 •  با داشتن این پاسپورت می‌توانید مانند شهروندان ترک از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شوید.
 •  می‌توانید در تمامی انتخابات‌ها رای بدهید.
 •  می‌توانید از تمام مزایای پزشکی ترکیه بهره‌مند شوید.
 •  پاسپورت ترکیه این اجازه را می‌دهد که شهروند دو‌تابعیتی باشید.
 •  اعتبار پاسپورت ترکیه 10 سال است.

دیگر مزایای پاسپورت ترکیه:

 •  امکان افتتاح حساب بانکی در بانک های بین المللی
 •  تجارت به دور از تحریم با سراسر جهان
 •  امکان دریافت تسهیلات بانکی با بهره بسیار کم
 •  خرید خودرو و دیگر اجناس با قیمت های مناسب جهانی
 •  تسهیل شدن اخذ ویزا از سایر کشورهای معتبر نظیر کانادا و آمریکا
 • و...

 

انواع پاسپورت ترکیه

turkish-passport-types

 • پاسپورت معمولی، به رنگ قرمز: خارجی‌ها می‌توانند با اخذ شهروندی، این پاسپورت را بگیرند.
 • پاسپورت خدمت ترکیه، به رنگ خاکستری: مختص ماموران دولتی، روزنامه‌نگاران و غیره است.
 • پاسپورت دیپلماتیک، به رنگ مشکی: مختص دیپلمات‌ها و سفیران است.

 

تابعیت دوگانه و طرح کارت Turquoise از مزایای پاسپورت ترکیه

فردی که همزمان تابعیت دو کشور را داشته باشد، دو‌تابعیتی نامیده می‌شود و ترکیه اجازه‌ی این امر را می‌هد.

اگر در کشوری زندگی می‌کنید که اجازه دوتابعیتی بودن نمی‌دهد می‌توانید از طرح Turquoise استفاده کنید. این کارت همه مزایای حقوقی ترکیه را دارد، به جز اینکه نمی‌توانید رای دهید یا برای انتخابات کاندید شوید.

 

مراحل اخذ پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه را می‌توان از راه‌های مختلفی اخذ کرد. یکی از بهترین راه‌ها، بر اساس قانون جدید این کشور خرید ملک در ترکیه است. قبلا برای اخذ شهروندی ترکیه باید ملکی به ارزش یک میلیون دلار آمریکا می‌خریدید. با تصویب قانون جدید در سپتامبر 2018، این مبلغ به 250 هزار دلار آمریکا کاهش یافت. این امر، اخذ پاسپورت ترکیه را کمی آسان‌تر کرد. البته این قانون در ماه آپریل سال ۲۰۲۲ تغییر کرد و مبلغ خرید ملک از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار افزایش پیدا کرد.

از طرف دیگر می‌توانید با افتتاح حساب بانکی در ترکیه به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا نیز، پاسپورت ترکیه را به دست آورید.

به این صورت می‌توانید در 60 روز، پاسپورت ترکیه را اخذ کنید.

 

چرا ترکیه را انتخاب کنیم؟

why-turkey

موقعیت مکانی:

ترکیه، پلی بین آسیا و اروپاست. به همین خاطر است که در این کشور گوناگونی فرهنگی، مذهبی و زبانی وجود دارد. این کشور از منطقه استراتژیک مهم، مزایای جغرافیایی، ارزش تاریخی، رشد اقتصادی و غنای فرهنگی بهره‌مند است.

به دلیل زیبایی طبیعی و تاریخی، آب‌ و هوای مطلوب فصل زمستان و جذابیت‌های گردشگری‌اش در تابستان، خارجی‌ها مرتبا از ترکیه دیدن می‌کنند.

خیلی از خارجی‌ها نیز ترجیح می‌دهند در ترکیه سرمایه‌گذاری کنند یا ملک بخرند.

 

ارزش جغرافیایی و استراتژیک:

موقعیت جغرافیایی و استراتژیک این کشور از بسیاری از کشورهای دیگر ارزشمندتر است، به خصوص وجود تنگه بسفر برای ترکیه امتیاز بزرگی است.

ترکیه که پلی بین اروپا و آسیا است، به علت موقعیت جهانی استراتژیک اش، در معاملات جهانی نقش مهمی ایفا می‌کند و این یکی از مزایای پاسپورت ترکیه است.

 

آب و هوا:

ترکیه به علت قرارگیری در مجاورت دریاهای مدیترانه، اژه، سیاه و مرمره که از سه جهت آن را احاطه کرده‌اند، آب و هوای دریایی دارد.

در زمستان، هوا گرم و خوشایند است. به علت هوای خوب، گردشگری در فصول زمستان و تابستان در تمامی شهرهای ترکیه توسعه یافته است.

از این جهت، ترکیه، گردشگران، خریداران ملک و سرمایه‌گذاران را از سراسر جهان جذب می‌کند.

 

زیبایی و امکانات:

دریاهای زیبا، ساحل‌های زیبای شنی، پیاده‌روهای ساحلی، جنگل‌های سرسبز، دریاچه‌های طبیعی، تپه‌ها و آبشارهای بی‌نظیر و کوه‌های خیره‌کننده، همگی از زیبایی‌های منحصر به فرد ترکیه هستند.

بسیاری از توریست‌ها از سر تا سر جهان به ترکیه می‌آیند که شاهد این زیبایی‌ها باشند. همچنین هتل‌های مشهور، مکان‌های تفریحی، تاریخی، فرهنگی و رستوران‌های مدرن با قیمت‌های مجموعا مناسب وجود دارند.

 

ساختار اقتصادی و سرمایه‌گذاری خارجی:

ترکیه دنباله‌رو پیشرفت‌های تکنولوژیکی دنیا است و اقتصاد خود را هر روز قوی‌تر می‌کند. دولت سخت تلاش می‌کند که پیشرفت اقتصادی چشمگیری داشته باشد. در حقیقت، کمپانی‌های ترک شناخته شده در سطح جهان، نشانگر این هستند که اقتصاد ترکیه دارد روز به روز پیشرفت می‌کند.

شرکت‌های جدید، با حمایت دولت، دارند برای احیای اقتصاد ترکیه، از راه حمایت دولت این کشور، از سرمایه‌گذاران خارجی و خریداران در کشور و آسان‌سازی فرآیند سرمایه‌گذاری، تلاش می‌کنند.

در حال حاضر دولت ترکیه در ارتباط با اخذ شهروندی این کشور، تسهیلات زیادی فراهم کرده است.

 

تحصیل:

شرایط تحصیل در ترکیه خیلی خوب است و دانشگاه‌های ترکیه از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند. شما می‌توانید با اخذ پاسپورت ترکیه، از مزایای تحصیل در این کشور بهره‌مند شوید.

 

شرایط اخذ ویزا برای دارندگان پاسپورت ترکیه:

بر اساس شاخص پاسپورت Henley، ترکیه با 114 امتیاز در زمینه شاخص سفر بدون ویزا، کشور 38‌ ام جهان است. بر اساس این گزارش، به لطف پاسپورت این کشور، مردم می‌توانند بدون ویزا به بیش از 100 کشور سفر کنند.

این افراد همچنین می‌توانند به 42 کشور، با امکان اخذ ویزا در فرودگاه مقصد سفر کنند.  این نوع ویزا در فرودگاه کشور مقصد اخذ می‌شود و نیاز نیست مسافر از قبل درخواست داده‌باشد. دارندگان پاسپورت ترکیه، همچنین می‌توانند با اخذ مجوز الکترونیکی یا ویزای آنلاین (e-visa) به 7 کشور سفر کنند.

 

کشورهایی که دارندگان پاسپورت ترکیه می‌توانند به آن سفر کنند:

Visa-requirements-Turkish-citizens

پاسپورت ترکیه دارای اعتبار خوبی است. شما می‌توانید به کشورهای پیشرفته و زیبایی، بدون ویزا سفر کنید که این از مزایای پاسپورت ترکیه است. در ذیل نام بعضی کشورها که می‌توان به آنها سفر کرد را می‌آوریم:

قطر ، کره جنوبی ، مالزی ، تونس ، سنگاپور ، هنگ کنگ ، اردن ، اندونزی ، برزیل ، عراق ، آرژانتین ، دارالسلام ، مراکش ، بلاروس ، شیلی ، ژاپن ، بوسنی و هرزگوین ، کلمبیا ، گرجستان، السالوادور ، اکوادور ، پاراگوئه ، قبرس شمالی، آفریقای جنوبی ، تایلند ، اوکراین و اروگوئه

 

 

برچسب های مقاله
شهروندی ترکیه
نظرات کاربران
تماس با پرشین استار
استانبول / آلانیا
info[at]persianstargroup.com
شرکت پرشین استار
اطلاع از پیشنهادهای ما

شرکت پرشین استار با هدف ایجاد فضایی امن و مطمئن جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه از سال ۲۰۱۰ و با کادری حرفه ای و با تجربه آغاز به فعالیت کرده است. خرید و فروش ملک در ترکیه، اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، راه اندازی کسب و کار در ترکیه، اخذ اقامت ترک ... یه از طریق خرید ملک، اخذ اجازه کار در ترکیه و مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه بخشی از خدمات مجموعه پرشین استار می باشد. همکاران ما در شرکت پرشین استار آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی صادقانه جهت انتخاب مناسب ترین گزینه ها برای خرید ملک با توجه به سلیقه و توانایی مالی مشتریان خود می باشند. ما به شما کمک می کنیم تا با خرید ملک در ترکیه، به خصوص خرید ملک در استانبول و خرید ملک در آلانیا، ضمن سرمایه گذاری هوشمندانه در کشوری با آینده ای بسیار روشن، فرصت زندگی در محیطی امن و متفاوت در تلاقی اروپا و آسیا را به خود و خانواده تان هدیه دهید. تنوع پروژه ها و املاک پرشین استار، به مشتریان اجازه می دهد تا بتوانند بهترین گزینه را برای خرید ملک به خصوص خرید آپارتمان در استانبول، خرید آپارتمان در آلانیا، خرید ویلا در استانبول و خرید ویلا در آلانیا آن هم با بهترین قیمت انتخاب کنند.

ادامه
Copyright @ 2020 Persian Star