مهاجرتی ترکیه

قدرت و ارزش پاسپورت ترکیه در سال ۲۰۲۳
۱۴۰۲/۰۲/۱۸
مهاجرتی ترکیه

قدرت و ارزش پاسپورت ترکیه در سال ۲۰۲۳

بسیاری از مردم تصور می‌کردند که قرار است به دلیل همه‌گیری کرونا ارزش پاسپورت ترکیه نیز مانند بسیاری از کشورها کاهش پیدا کند، اما ارزش پاسپورت ترکیه در سال 2023 همانند چند سال گذشته ارزش خود را ثابت کرد و توانست مردم را شگفت‌زده کند؛ در سال ۲۰۲۳ در ارزیابی شاخص ارزش پاسپورت‌ کشورهای جهان، پاسپورت ترکیه توانست رتبه ۳۷ را در جهان کسب کند.

اگر قصد دارید که بیشتر با پاسپورت ترکیه آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا این مطلب از وبلاگ پرشین استار را از دست ندهید.

 

پاسپورت ترکیه

 

چرا پاسپورت ترکیه؟

امروزه افراد زیادی قصد دارند که پاسپورت ترکیه را دریافت کنند. چرا که شرایط اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت این کشور بسیار سریع است. از طرفی ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه در میان کشورهای دیگر نیز یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت دریافت پاسپورت ترکیه می باشد. اما دیگر مزیت های دریافت پاسپورت ترکیه کدامند؟!

 

چرا پاسپورت ترکیه؟

 

 • مهاجرت و سفر آسان

با داشتن پاسپورت ترکیه می‌توان به راحتی و بدون مانع به کشورهای زیادی مهاجرت یا سفر کرد. بله، دارندگان پاسپورت ترکیه می توانند به بسیاری از کشورها بدون ویزا و حتی به کشورهای عضو شینگن به راحتی سفر کنند.

 • امکانات خوب برای تحصیل

ترکیه تنوع بسیار بالایی در دانشگاه و رشته‌های دانشگاهی دارد؛ این کشور به دلیل داشتن ۲۰۶ دانشگاه، ۸ میلیون نفر دانشجو دارد و جزو اولین کشورها با دانشجوی زیاد در سطح عالی است.

خوب است بدانید که نرخ کیفیت سیستم آموزشی ترکیه، ۹۲ درصد در سطح جهانی است و تمامی مدرک‌های اخذ شده از دانشگاه ترکیه در اروپا معتبر هستند.

 • پایین بودن هزینه زندگی

هزینه زندگی در ترکیه در مقایسه با هزینه زندگی در سایر کشورها که امکانات ترکیه را دارند، بسیار کمتر است؛ هر فردی با هزینه معقولی می‌تواند نیازهای خوراکی، تفریحی و اقامتی خود را تامین کند و می‌تواند در این کشور زبان ترکی استانبولی را که پنجمین زبان پرگفتار دنیا است یاد بگیرد.

 • برخورداری از تمام حقوق شهروندی

تحصیل رایگان در مدارس ترکی، استفاده از خدمات پزشکی، شرکت در انتخابات و حق رای، برخورداری از مزایای بازنشستگی، دریافت تسهیلات بانکی و افتتاح حساب در بانک های بین المللی از جمله مزایای دریافت پاسپورت ترکیه می باشد.

 • با دریافت پاسپورت ترکیه می توانید شهروند دو‌تابعیتی باشید.

 

چه چیزی پاسپورت یک کشور را از سایر کشورها قدرتمندتر میکند؟

پلتفرم‌های بین‌المللی رتبه‌بندی پاسپورت برای اینکه قدرت و ارزش پاسپورت یک کشور را مشخص کنند، از سه معیار اساسی کمک می‌گیرند.

این سه معیار اساسی که تعیین کننده قدرت و ارزش پاسپورت یک کشور هستند عبارتند از:

 • توانایی پاسپورت برای سفرآزادنه در سراسر جهان
 • تعداد کشورهایی که شخص دارنده پاسپورت می‌تواند به آن‌ها سفر کند.
 • تعداد کشورهایی که شخص دارنده پاسپورت می‌تواند به‌راحتی بدون ویزای الکترونیکی یا قبلی به آن‌ها سفر کند.

 

قدرت و ارزش پاسپورت ترکیه در سال 2023

 

قدرت و ارزش پاسپورت ترکیه در سال 2023

 

طبق وب‌سایت passportindex (ارزیابی پاسپورت در سطح جهانی)، پاسپورت ترکیه در سال ۲۰۲۳، رتبه ۳۷ را در ارزیابی ارزش و قدرت پاسپورت کسب کرده است.

با پاسپورت ترکیه می‌توان بدون ویزا به ۷۲ کشور سفر کرد و برای ۴۶ کشور دیگر می‌توان پس از ورود به فرودگاه کشور مقصد، خیلی سریع و آسان ویزا دریافت کرد؛ بنابراین هر فردی با داشتن پاسپورت ترکیه می‌تواند در مجموع به ۱۱۸ کشور جهان به‌راحتی سفر کند.

خوب است بدانید که پاسپورت ترکیه جزو  بیست پاسپورت برتر کشورهای اروپا قرار دارد؛ بنابراین می‌توان متوجه شد که ارزش پاسپورت ترکیه به مراتب خیلی بیشتر از برخی کشورهای دیگر است.

 

انواع پاسپورت ترکیه

ترکیه دارای 4 نوع پاسپورت است که هرکدام از آن‌ها به افراد خاصی تعلق می‌گیرد؛ در ادامه این قسمت از مقاله با انواع پاسپورت ترکیه آشنا می‌شوید.

پاسپورت خاکستری یا پاسپورت خدمت

پاسپورت خدمت که به آن Hizmet pasaport و Gri pasaport نیز گفته می‌شود، دارای 30 صفحه است و افرادی که دارای این نوع پاسپورت ترکیه هستند به‌راحتی می‌توانند بدون اینکه درخواست ویزا بدهند، به سایر کشورهای جهان سفر کنند.

طبق ماده 14 قانون گذرنامه ترکیه، پاسپورت خدمت تنها به افرادی مانند مأموران دولتی و افرادی که قرار است برای مأموریت‌های خارجی اعزام شوند تعلق می‌گیرد؛ همچنین به روزنامه نگارانی که قادر نیستند پاسپورت خصوصی یا پاسپورت مشکی بگیرند، این نوع پاسپورت ترکیه داده می‌شود.

 

پاسپورت قرمز یا پاسپورت عمومی

به افراد و شهروندان عادی ترکیه و خارجی‌هایی که موفق به اخذ شهروندی ترکیه شده‌اند، پاسپورت قرمز داده می‌شود؛ این نوع پاسپورت طبق ماده 15 قانون گذرنامه ترکیه یک پاسپورت عادی و معمولی محسوب می‌شود و به همین دلیل، به آن پاسپورت عمومی نیز گفته می‌شود.

مدت اعتبار این نوع پاسپورت ترکیه برای شهروندان عادی ترکیه که بالای 18 سال سن دارند، 10 سال است و برای شهروندانی که کمتر از  18 سال سن دارند، این پاسپورت به مدت 5 سال اعتبار دارد؛ پاسپورت قرمز ترکیه دارای 38 صفحه است و توسط اداره ثبت احوال و نفوس که به وزرات کشور ترکیه وابسته است صادر می‌شود.

خوب است بدانید، به افرادی که تابعیت کشور ترکیه را با خرید ملک و املاک به دست آورده‌اند نیز پاسپورت قرمز یا همان پاسپورت عمومی تعلق می‌گیرد؛ هر فردی با داشتن این پاسپورت می‌تواند به‌راحتی و بدون هیچ مانعی به 113 کشور خارجی سفر کند.

 

پاسپورت سبز یا پاسپورت ویژه

پاسپورت ویژه همان طور که از اسمش پیدا است تنها برای افراد خاصی مانند نمایندگان مجلس، مدیران و کارکنان درجه 1، 2 و 3 صادر می‌شود؛ پاسپورت ویژه که با نام Yesli Pasport نیز شناخته می‌شود دارای 30 صفحه و مهر ویژه (hususi damga) است.

توجه داشته باشید که اعتبار این نوع پاسپورت ترکیه تنها به مهر ویژه‌ای است که دارد.

 

پاسپورت مشکی یا پاسپورت دیپلماتیک

پاسپورت مشکی دارای 28 صفحه است و طبق ماده 13 قانون گذرنامه ترکیه، این پاسپورت تنها به افرادی مانند فرمانداران، روسای جمهور سابق، اعضای دیوان عالی کشور، روسای شهرداری هر استان و دیوان عالی عدالت کشور داده می‌شود و به همین دلیل، اکثرا این پاسپورت را با نام پاسپورت دیپلماتیک می‌شناسند.

 

تاثیر پاسپورت ترکیه در دریافت ویزای شینگن

یکی از مزایایی که پاسپورت ترکیه برای هر فردی می تواند داشته باشد، کمک به اخذ ویزای شینگن است. بر اساس آمار اعلام شده، شهروندان ترکیه که صاحب ملک هستند، ۸۳% شانس دریافت ویزای شینگن را دارند؛ بنابراین افرادی که از طریق خرید ملک پاسپورت ترکیه را دریافت کرده‌اند می‌توانند به راحتی ویزای شینگن را دریافت کنند.

شانس دریافت ویزای شینگن برای شهروندانی که دارای پاسپورت هستند، ۴۰ تا ۶۰ درصد است. برای دریافت ویزای شینگن می‌توان دلایلی مانند ملاقات دوستان و خانواده، کار و تجارت، شرکت در مراسم‌های فرهنگی و ورزشی، دیدار رسمی، دلایل پزشکی و... را آورد.

 

مزایای اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک چیست؟

 

مزایای اخذ پاسپورت از طریق خرید ملک چیست؟

 

راه‌های بسیار زیادی برای اخذ پاسپورت ترکیه وجود دارد که یکی از آن‌ها خرید ملک در ترکیه است. همان طور که می‌دانید امروزه افراد بسیاری تنها جهت سرمایه گذاری اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند؛ بنابراین با خرید ملک در ترکیه علاوه بر اینکه پاسپورت این کشور را دریافت می‌کنید، یک سرمایه گذاری مطمئن و سودمند نیز انجام داده‌اید.

مدت زمانی که برای دریافت پاسپورت از طریق خرید ملک احتیاج است، 3 الی 6 ماه می باشد؛ بنابراین می‌توان گفت که خرید ملک در ترکیه، سریع‌ترین روش برای دریافت پاسپورت ترکیه است.

اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک نسبت به سایر روش‌ها، یک روش آسان‌تر و بدون دردسر و دوندگی است؛ برای دریافت پاسپورت از طریق این روش تنها کافی است یک یا چند ملک را به ارزش 400 هزار دلار خریداری کنید و سپس با سند ملک و سایر مدارک برای دریافت پاسپورت اقدام کنید و فرقی هم ندارد نوع ملک خریداری شده مسکونی باشد یا تجاری یا ...، تنها چیزی که مهم است ارزش ملک خریداری شده است.

با خرید ملک 400 هزار دلاری در ترکیه، شخص متقاضی علاوه بر خودش، می‌تواند برای همسرش و فرزندانش که کمتر از 18 سال سن دارند به ‌راحتی پاسپورت دریافت کند؛ در صورتی که ارزش ملک 800 هزار دلار یا بیشتر باشد، فرد دیگر (مثلا عضو دیگر بالای 18 سال خانواده) نیز می‌تواند برای دریافت پاسپورت اقدام کند.

اگر می‌خواهید خیلی سریع پاسپورت ترکیه را از طریق خرید ملک دریافت کنید، پیشنهاد می‌شود که تمامی مراحل را به صورت قانونی و طبق اصول انجام دهید.

 

مراحل اخذ پاسپورت ترکیه

همان طور که قبلا گفته شد برای اخذ پاسپورت ترکیه راه‌های مختلفی مانند ازدواج با تبعه ترک، خرید ملک، ثبت شرکت و... وجود دارد؛ بنابراین می‌توان گفت که مراحل اخذ پاسپورت ترکیه بیشتر بستگی به روشی دارد که فرد برای دریافت پاسپورت ترکیه انتخاب می‌کند. اما به صورت کلی برای دریافت پاسپورت ترکیه باید مراحل زیر را طی نمود:

 • تهیه مدارک لازم برای صدور پاسپورت مانند دو قطعه عکس بیومتریک، رسید پرداخت مالیات و...
 • رزرو قرار ملاقات (انتخاب تاریخ و ساعت) با اداره مهاجرت و گذرنامه
 • تحویل مدارک در روز ملاقات
 • طی 5 الی10 روز کاری پاسپورت ترکیه از طریق پست به دست شما خواهد رسید.

 

سخن آخر

پاسپورت ترکیه در میان قدرتمندترین و ارزشمندترین پاسپورت های جهان قرار دارد که دسترسی آسان به بیش از 118 کشور را در سراسر جهان فراهم می کند. این مهم ترین مزیت دریافت پاسپورت ترکیه می باشد؛ اما داستان به همین جا ختم نمی شود. قطعا در پی دریافت پاسپورت ترکیه، از مزیت های فراوانی برخوردار خواهید شد که در این مطلب به آنها اشاره کردیم.

حال اگر شما هم قصد دارید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید، بهتر است قبل از هر اقدامی، از افراد متخصص در زمینه مهاجرت مشاوره بگیرید تا بهترین راه را برای دریافت پاسپورت ترکیه به شما نشان دهند. کارشناسان شرکت پرشین استار در این راه قدم به قدم همراه شما خواهند بود تا در کوتاه ترین زمان ممکن و از طریق بهترین روش برای اخذ پاسپورت ترکیه آینده ای روشن را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید!

نظرات کاربران
تماس با پرشین استار
استانبول / آلانیا
info[at]persianstargroup.com
شرکت پرشین استار
اطلاع از پیشنهادهای ما

شرکت پرشین استار با هدف ایجاد فضایی امن و مطمئن جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه از سال ۲۰۱۰ و با کادری حرفه ای و با تجربه آغاز به فعالیت کرده است. خرید و فروش ملک در ترکیه، اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، راه اندازی کسب و کار در ترکیه، اخذ اقامت ترک ... یه از طریق خرید ملک، اخذ اجازه کار در ترکیه و مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه بخشی از خدمات مجموعه پرشین استار می باشد. همکاران ما در شرکت پرشین استار آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی صادقانه جهت انتخاب مناسب ترین گزینه ها برای خرید ملک با توجه به سلیقه و توانایی مالی مشتریان خود می باشند. ما به شما کمک می کنیم تا با خرید ملک در ترکیه، به خصوص خرید ملک در استانبول و خرید ملک در آلانیا، ضمن سرمایه گذاری هوشمندانه در کشوری با آینده ای بسیار روشن، فرصت زندگی در محیطی امن و متفاوت در تلاقی اروپا و آسیا را به خود و خانواده تان هدیه دهید. تنوع پروژه ها و املاک پرشین استار، به مشتریان اجازه می دهد تا بتوانند بهترین گزینه را برای خرید ملک به خصوص خرید آپارتمان در استانبول، خرید آپارتمان در آلانیا، خرید ویلا در استانبول و خرید ویلا در آلانیا آن هم با بهترین قیمت انتخاب کنند.

ادامه
Copyright @ 2020 Persian Star