مهاجرتی ترکیه

ایرانی‌ها در کدام کشورها می‌توانند ملک بخرند؟
۱۴۰۰/۰۷/۲۶
مهاجرتی ترکیه

ایرانی‌ها در کدام کشورها می‌توانند ملک بخرند؟

در سال‌های اخیر مسائل مختلفی در کشور ما از جمله حفظ ارزش دارایی ها باعث شده تا بسیاری از خانواده‌ها در جست‌وجوی زندگی بهتر برای خود و خانواده‌شان راه مهاجرت به اروپا را در پیش بگیرند. یکی از بهترین راه‌های گرفتن اقامت اروپا نیز خرید ملک در خارج و در کشورهای اروپائی است.

اما سوال اینجاست که ایرانی ها در کدام کشورها می توانند ملک بخرند؟!

در این مطلب از وبلاگ پرشین استار نگاهی داریم به شرایط خرید ملک در خارج و گرفتن اقامت آنها برای ایرانی ها! با ما همراه باشید.

 

خرید ملک در ترکیه

کشور ترکیه در همسایگی ایران قرار دارد و بسیاری از ایرانی‌ها که قصد مهاجرت دارند، این کشور را برای سرمایه‌گذاری و خرید ملک در خارج انتخاب می‌کنند. آب‌ و هوا و شرایط جغرافیایی و شرایط اقتصادی و رفاهی مناسب تر ترکیه این کشور را به اولین گزینه برای خرید ملک تبدیل کرده است، اما قوانین خرید ملک، گرفتن ویزا و اقامت ترکیه برای بسیاری ناشناخته است که پیش تر در سایت پرشین استار بطور کامل به این موضوع پرداخته ایم.

کمترین مبلغ سرمایه‌گذاری برای خرید ملک در ترکیه و گرفتن شهروندی کشور ترکیه 400 هزار دلار است.

یکی از شرط‌های گرفتن شهروندی ترکیه از راه خرید ملک این است که ملک موردنظر نباید تا 3 سال فروخته شود.

در صورت خرید ملک در ترکیه، شما می‌توانید برای خود، همسر و فرزند زیر 18 سال خود تقاضای اقامت و پاسپورت کنید. پس از دریافت شهروندی ترکیه، می‌توانید همانند یک شهروند این کشور کار، زندگی و تحصیل کنید.

با خرید ملکی به قیمت کمتر از 400 هزار دلار، فقط می‌توانید اقامت یک‌ساله ترکیه را به دست آورید. این اقامت تا 3 سال قابل تمدید است و با آن می‌توانید در بانک‌های ترکیه حساب باز کنید، اما اجازه کار در این کشور را نخواهید داشت.

معمولا فرایند خرید خانه تا دریافت شهروندی ترکیه حدود 3 ماه زمان می‌برد.

 

خرید ملک در ترکیه

 

خرید ملک در یونان

خرید ملک در یونان نیز می‌تواند اقامت این کشور و رفت ‌و آمد آزادانه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را برای شما به ارمغان داشته باشد. برای خرید ملک در یونان شما باید خانه‌ای به قیمت 250 هزار یورو یا بیشتر در این کشور خریداری کنید. پس از آن می‌توانید برای خود، همسر و فرزندان کمتر از 21 سال خود اقامت یونان را دریافت کنید.

تقاضا برای پاسپورت یونان پس از گذشت 7 سال از خرید خانه امکان‌پذیر می‌شود. روند خرید ملک در یونان و گرفتن اقامت موقت یونان به زمانی در حدود 3 تا 7 ماه نیاز دارد.

 

خرید ملک در یونان

 

خرید ملک در اسپانیا

اگر به دنبال خرید ملک در خارج از کشور هستید، اسپانیا نیز انتخاب خوبی است. با خرید خانه‌ای به ارزش 500 هزار یورو می‌توانید اقامت موقت اسپانیا را برای خود، همسر و فرزندان زیر 16 سال خود دریافت کنید. این اقامت هر 2 سال قابل‌تمدید است.

پس از 5 سال حضور در اسپانیا، می‌توانید از این کشور تقاضای اقامت دائم کنید. پاسپورت اسپانیا نیز 10 سال پس از دریافت اقامت دائم به متقاضیان داده می‌شود.

 

خرید ملک در اسپانیا

 

خرید ملک در گرجستان

کشور گرجستان هم در سال‌های اخیر به لیست کشورهایی پیوسته که در ازای خرید ملک، به خارجی‌ها اقامت می‌دهد. برای گرفتن اقامت گرجستان باید بیش از 100 هزار دلار آمریکا در این کشور سرمایه‌گذاری کنید. پس از آن می‌توانید اقامت یک‌ساله گرجستان را دریافت کنید که تا 5 سال قابل تمدید است.

پس از 5 سال متقاضی به یک شهروند گرجستانی تبدیل می‌شود، پاسپورت گرجستان را دریافت می‌کند و حق رای این کشور را هم به دست می‌آورد. اقامت موقت و دائم در گرجستان شامل فرد متقاضی، همسر، فرزندان و پدر و مادر او می‌شود.

از برتری‌های گرفتن اقامت گرجستان نداشتن محدودیت سفر است؛ یعنی نیازی نیست فرد حتما در گرجستان اقامت کند و می‌تواند ملک خود را اجاره دهد و به کشور خود بازگردد.

 

خرید ملک در قبرس

قبرس هم می‌تواند یکی از کشورهای مورد نظر برای خرید ملک در خارج باشد. مردم قبرس به زبان انگلیسی هم صحبت می‌کنند که برقراری ارتباط را آسان‌تر می‌کند. برای گرفتن اقامت قبرس می‌توانید با خرید ملکی به ارزش 300 هزار یورو یا بیشتر برای خود، همسر، فرزندان زیر 25 سال، پدر و مادر خود و حتی پدر و مادر همسر خود تقاضای اقامت کنید. گرفتن اقامت قبرس از راه خرید ملک، اجازه کار در این کشور را به شما نمی‌دهد.

در برابر دریافت اقامت قبرس شما باید هر دو سال یک بار به این کشور سفر کنید و حداقل یک روز در آنجا بمانید. همچنین شما باید مبلغ 30 هزار یورو در یکی از بانک‌های قبرس سپرده‌گذاری کنید که تا مدت 3 سال امکان دسترسی به آن را ندارید.

متقاضی اقامت قبرس باید ثابت کند 30 هزار یورو درآمد سالانه برای خود، 5 هزار یورو برای هر کدام از همسر و فرزندان و 8 هزار یورو به ازای هر کدام از والدین دارد. در نهایت پس از 7 سال زندگی در قبرس می‌توانید درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید.

 

خرید ملک در قبرس

 

خرید ملک در پرتغال

جمهوری پرتغال کشور کوچکی در جنوب غربی اروپا است که آب ‌و هوای گرمی دارد. پایتخت این کشور لیسبون، زبان مردم این کشور پرتغالی و واحد پول آن یورو است. اگر شما قصد خرید ملک در خارج و دریافت اقامت اروپا را دارید، پرتغال می‌تواند یکی از انتخاب‌های شما باشد.

از راه خرید ملک در پرتغال می‌توان ویزای سفر به این کشور و اقامت آن را در مدت شش تا هشت ماه دریافت کرد. ویزای پرتغال ابتدا به صورت دو ساله صادر می‌شود و پس از آن به مدت 3 سال قابل تمدید است. پس از 5 سال می‌توان از پرتغال درخواست شهروندی کرد؛ یک سال پس از آن هم می‌توان درخواست پاسپورت این کشور را داشت.

نکته مهم درباره دریافت اقامت پرتغال این است که برای گرفتن اقامت این کشور باید به ازای هر سال یک هفته در این کشور حضور داشت. با سرمایه‌گذاری از راه خرید ملک در پرتغال می‌توان برای فرد متقاضی، همسر، فرزندان زیر 24 سال، پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسر متقاضی ویزا و اقامت گرفت.

سرمایه‌گذاری در املاک کشور پرتغال با چهار نوع رنج قیمت صورت می‌گیرد:

- خرید ملک نوساز به قیمت 500 هزار یورو

- خرید ملک نوساز با قیمت 400 هزار یورو در مناطق کم‌جمعیت

- مشارکت در نوسازی املاک قدیمی با 350 هزار یورو

- مشارکت در نوسازی املاک قدیمی با 280 هزار یورو در مناطق کم‌جمعیت

نکته قابل توجه این است که ملک خریداری ‌شده را می‌توانید پس از پنج سال بفروشید.

 

خرید ملک در پرتغال

 

خرید ملک در بلغارستان

جمهوری بلغارستان نیز یکی دیگر از کشورهای موردنظر برای خرید ملک در خارج است. این کشور در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار دارد، دارای اقتصادی خوب و پیشرفته است و بیشتر مردم آن به زبان بلغاری صحبت می‌کنند.

جهت اخذ اقامت بلغارستان از طریق خرید ملک، ارزش ملک خریداری شده باید به میزان 595,000 یورو باشد. برای دریافت اقامت دائم بلغارستان فرد متقاضی می بایست 2 سال و نیم از 5 سال را در این کشور حضور داشته باشد و سپس قادر خواهد بود اقامت دائم اروپا را دریافت نماید. اولین مرحله در اخذ اقامت دائم بلغارستان این است که ابتدا به فرد متقاضی مجوز اقامت بلند مدت اعطا می گردد که برای یک سال اعتبار خواهد داشت و هر ساله به مدت 5 سال می بایستی تمدید شود.

گرفتن اقامت بلغارستان در 6 تا 9 ماه به نتیجه می‌رسد. قوانین خرید ملک در بلغارستان با برخی دیگر از کشورهای اروپائی متفاوت است. از نکته‌های مهم خرید ملک در بلغارستان این است که در این کشور نمی‌توان زمین را به افراد خارجی فروخت و خرید زمین تنها از راه ثبت شرکت امکان‌پذیر است.

پس از خرید ملک در بلغارستان، مالک باید پرداخت مالیات سالانه را آغاز کند. مالیات بر دارایی و مالیات جمع‌آوری زباله دو نوع مالیاتی هستند که متقاضیان خرید ملک در کشور بلغارستان باید پرداخت کنند. البته امکان اجاره دادن ملک برای خارجی‌ها وجود دارد.

 

خرید ملک در بلغارستان

 

خرید ملک در فرانسه

اگر کشور موردنظر شما برای خرید ملک در خارج و دریافت اقامت، کشور فرانسه است، باید بدانید که این کار شدنی است. شما می‌توانید با خرید ملکی به ارزش دست ‌کم 70 هزار یورو در فرانسه، اقامت این کشور را بگیرید.

برای دریافت اقامت فرانسه نیازی نیست که شما در این کشور حضور داشته باشید، بلکه بدون نیاز به ویزای شینگن و بدون نیاز به سابقه سفر به این کشور می‌توانید با خرید ملک، ویزا و اقامت فرانسه را به دست آورید.

برای درخواست اقامت با خرید ملک در فرانسه حتما باید متراژ خانه در نظر گرفته شود. حداقل متراژ برای خرید آپارتمان در فرانسه برای متقاضی اصلی 14 متر و به ازای همسر و فرزندان زیر 18 سال 9 متر است که مجموع این متراژها بنابر تعداد خانواده می شود حداقل مقداری که یک فرد می تواند برای دریافت اقامت، اقدام کند.

همچنین کمترین درآمد ماهانه متقاضی برای گرفتن اقامت فرانسه 1300 یورو در ماه است.

برای فرزندان بالای 18 سال نمی توان روی اقامت پدر در خواست داد و باید فرد مستقلا اقدام نماید.

روند گرفتن اقامت فرانسه به این صورت است که با خرید ملک می‌توانید اقامت یک‌ ساله دریافت کنید. پس از آن امکان تمدید اقامت تا 5 سال وجود دارد. پس از 5 سال می‌توانید درخواست اقامت دائم دهید و ملک خود را هم بفروشید.

 

خرید ملک در فرانسه

 

خرید ملک در مالت

کشور مالت متشکل از سه جزیره کوچک در دریای مدیترانه است و پایتخت آن مالتا نام دارد. کشور مالت در 80 کیلومتری ایتالیا قرار گرفته است. زبان رسمی کشور مالت، مالتی و انگلیسی است. البته زبان ایتالیایی هم در این کشور صحبت می‌شود.

خرید ملک در کشور مالت به‌ دلیل گویش انگلیسی مردم و هزینه‌های نسبتا پائین زندگی در آن، در سال‌های اخیر مورد استقبال ایرانی‌ها قرار گرفته است.

برای دریافت اقامت مالت دو راه پیش روی شما است؛ راه نخست اجاره ملک در مالت و راه دوم خرید ملک در این کشور. کمترین مبلغ برای اجاره خانه در مالت از 10 تا 12 هزار یورو و کمترین مبلغ برای خرید ملک 270 هزار یورو در مالت جنوبی و 320 هزار یورو در مالت است.

برای ایرانی‌ها که عضو اتحادیه اروپا نیستند و قصد خرید ملک در کشور مالت را دارند، ابتدا نیاز است تا مجوز AIP را از وزارت مالتا بگیرند و پس از آن اقدام به خرید ملک کنند.

دریافت اقامت از راه خرید ملک در کشور مالت زمانی بین 4 تا 6 ماه نیاز دارد. اقامت مالت علاوه بر فرد تقاضاکننده به همسر و فرزندان زیر 26 سال او هم تعلق می‌گیرد. شما پس از 5 سال اقامت موقت در مالت می‌توانید تقاضای اقامت دائم کنید. البته در صورتی که در مدت این 5 سال، بیش از 6 ماه مداوم یا بیش از ده ماه در کل، در بیرون از کشور مالت اقامت نکرده باشید.

 

خرید ملک در مالت

 

خرید ملک در سایر کشورها

علاقه‌مندان به دریافت اقامت از راه خرید ملک در خارج در کشورهای دیگری هم می‌توانند خانه بخرند، اما باید پیش از اقدام به خرید خانه از همه شرایط آن باخبر شوند. مثلا در کشور اتریش امکان خرید ملک برای سرمایه‌گذاران وجود دارد، اما خرید ملک به دریافت اقامت منتهی نمی‌شود. همچنین با خرید ملک در کشورهایی مانند کانادا، امریکا، انگلستان و هلند نمی‌توان اقامت این کشورها را به دست آورد.

در کشورهای دریای کارائیب مانند سنت کیس، سنت لوسیا و دومینیکا هم می‌توان با خرید ملک به اقامت دست یافت. کشور موناکو با خرید ملکی به قیمت یک میلیون یورو اقامت می‌دهد. همچنین اقامت مونته نگرو با خرید ملکی به قیمت دست‌کم 250 تا 300 هزار دلار، آندورا با 400 هزار دلار، لتونی با 250 هزار یورو، ایرلند با 950 هزار یورو، مولداوی با 250 هزار یورو و صربستان با 250 هزار یورو به خریداران داده می‌شود.

 

خرید ملک در سایر کشورها

 

سخن پایانی

شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خوب اروپا باعث شده تا ایرانیان بسیاری در سال‌های اخیر به فکر مهاجرت به اروپا بیفتند. فارغ از همه دلایلی که منجر شده تا تصمیم به مهاجرت بگیرید، بهتر است پیش از اقدام به مهاجرت از راه خرید ملک در خارج درباره مقصدهای احتمالی خود به ‌طور کامل تحقیق کنید.

بررسی شرایط زندگی در کشورهای مختلف، شرایط اقامت دائم و شهروندی، هزینه‌های لازم برای زندگی، اجازه کار و بسیاری مسائل دیگر از جمله مواردی است که باید درباره آنها تحقیق کنید و پس از آن اقدام به خرید ملک نمایید.

در این مقاله نیز کشورهای مختلف برای خرید ملک و شرایط هر یک را مورد بررسی قرار دادیم. اگر شما هم به دنبال خرید ملک در خارج هستید، امیدواریم با اراده ای محکم قدم به سمت رویای خود بردارید!

نظرات کاربران
تماس با پرشین استار
استانبول / آلانیا
info[at]persianstargroup.com
شرکت پرشین استار
اطلاع از پیشنهادهای ما

شرکت پرشین استار با هدف ایجاد فضایی امن و مطمئن جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه از سال ۲۰۱۰ و با کادری حرفه ای و با تجربه آغاز به فعالیت کرده است. خرید و فروش ملک در ترکیه، اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، راه اندازی کسب و کار در ترکیه، اخذ اقامت ترک ... یه از طریق خرید ملک، اخذ اجازه کار در ترکیه و مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه بخشی از خدمات مجموعه پرشین استار می باشد. همکاران ما در شرکت پرشین استار آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی صادقانه جهت انتخاب مناسب ترین گزینه ها برای خرید ملک با توجه به سلیقه و توانایی مالی مشتریان خود می باشند. ما به شما کمک می کنیم تا با خرید ملک در ترکیه، به خصوص خرید ملک در استانبول و خرید ملک در آلانیا، ضمن سرمایه گذاری هوشمندانه در کشوری با آینده ای بسیار روشن، فرصت زندگی در محیطی امن و متفاوت در تلاقی اروپا و آسیا را به خود و خانواده تان هدیه دهید. تنوع پروژه ها و املاک پرشین استار، به مشتریان اجازه می دهد تا بتوانند بهترین گزینه را برای خرید ملک به خصوص خرید آپارتمان در استانبول، خرید آپارتمان در آلانیا، خرید ویلا در استانبول و خرید ویلا در آلانیا آن هم با بهترین قیمت انتخاب کنند.

ادامه
Copyright @ 2020 Persian Star