زندگی ترکیه

معرفی پردرآمدترین شغل های ترکیه
۱۴۰۰/۰۳/۱۹
زندگی ترکیه

معرفی پردرآمدترین شغل های ترکیه

یکی از دغدغه های ما ایرانیان مهاجر به ترکیه نحوه پیدا کردن کار خواهد بود. شما با بررسی مشاغل ترکیه می توانید مناسب ترین و پر درآمد ترین شغل را انتخاب کنید. برای پیدا کردن پردرآمدترین شغل های ترکیه شما باید گزینه های مختلفی را بررسی کنید. پردرآمدترین مشاغل ترکیه معمولاً به کار کردن در سطح  کلان نظیر مدیریت اجرایی، مدیریت ارشد مالی، وکالت، پزشکی و انواع مهندسی خواهد بود.

برای معرفی بهترین شغل برای ایرانیان در ترکیه شما باید شرایط کاربر این کشور را سنجیده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنید. در واقع جمله ای وجود دارد که می ‌گوید به دنبال بهترین کار نباشید. بهترین شغل برای هر فرد تفاوت دارد. بنا بر قوانینی که در کشور ترکیه حکمفرماست شهروندانی که قصد کار کردن در این کشور را دارند نیاز به مجوز کار یا ورک پرمیت خواهند داشت.

با توجه به اینکه شهروندان ایرانی قادر خواهند بود تا بدون ویزا به کشور ترکیه سفر کنند نیازی به صرف زمان زیادی جهت دریافت ویزا نخواهند داشت. در ادامه با پرشین استار همراه باشید تا بیشتر به این مقوله بپردازیم.

 

وضعیت کار در ترکیه

ترکیه به واسطه داشتن میراث فرهنگی متنوع و شرایط آب و هوایی مناسب از فعال ترین کشورها در جهت جذب توریست است. افراد ایرانی که قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند معمولاً از ترکیه به عنوان گزینه ‌ای مناسب استفاده می کنند. بر خلاف تصور اکثر افراد در ترکیه ویزای جستجوی کار وجود ندارد. شخص باید با حضور در کشور ترکیه پیشنهاد شغلی مناسبی دریافت کنید. این پیشنهاد با تایید اداره کار و مهاجرت ترکیه باید همراه شده و به طور قطع نیاز به مجوز از این اداره خواهید داشت.

پیشنهادی که افراد توسط کارفرما در ترکیه دریافت می کنند باید با رعایت اصول خاص همراه شود. شما با حضور در کشور ترکیه به شکلی آسان تر می توانید شغل مورد نظر را انتخاب کنید. بسیاری از افراد با استفاده از ویزای توریستی اقدام به یافتن شغل مناسب در کشور ترکیه می‌ کنند. بررسی پردرآمدترین شغل های ترکیه نشان می دهد که برای یافتن کار در این مشاغل کار سختی پیش رو خواهید داشت.

یافتن کار و پردرآمدترین مشاغل در ترکیه به راحتی امکان پذیر نیست. با این حال شما با مراجعه به یک موسسه حقوقی مطمئن می توانید راه های یافتن شغل مناسب در ترکیه را پیدا کنید.

 

معرفی پردرآمدترین مشاغل در ترکیه برای آقایان

شما با حرفه و تخصص خاصی که دارید می توانید یک شغل پر درآمد در ترکیه دست و پا کنید. با وجود نرخ بیکاری که در این کشور شما می توانید بازار کار مناسبی با یک تخصص خاص در این کشور پیش رو داشته باشید. چنانچه صاحب کسب و کار در کشور ایران هستید بد نیست بدانید که همان شغل در کشور ترکیه می تواند درآمد بیشتری را نصیب شما کند.

در واقع مهمترین معیار برای مهاجرت به کشورهای دیگر دریافت حقوق بیشتر و درآمد بالاتر خواهد بود. بسیاری از افراد در کشور ما با توجه به تخصص و مهارت هایی که  دارند به جهت کسب درآمد بیشتر به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند. با توجه به آزاد بودن مهاجرت به ترکیه و شرایط شغلی و کاری، عده زیادی از هموطنان ما تصمیم به مهاجرت و ادامه زندگی در ترکیه می گیرند.

مشاغلی که برای آقایان در ترکیه در دسترس هستند به خوبی می توانند درآمد چندین برابری نسبت به ایران در پی داشته باشند. بررسی پردرآمدترین شغل های ترکیه برای افراد نشان می ‌دهد که برخی از مشاغل برای آقایان مناسب تر می باشند. شما ابتدا مشاغل را به صورت کلی بررسی کرده و با اقدام به انتخاب شغل مناسب بتوانید از کشور خروج کرده و به ترکیه مهاجرت کنید.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه برای آقایان که شرایط کاری مناسبی دارند و دارای مدرک تحصیلی بالا نیستند می تواند کار در کارخانه تولید مواد غذایی، مشاغل ساختمانی، جوشکاری، ام دی اف کار، کار در رستوران، بسته بندی پوشاک و خدمات چرم دوزی باشد.

با این وجود افرادی که تحصیلات آکادمیک بالایی دارند می توانند با حضور در کشور ترکیه و بررسی پردرآمدترین مشاغل ترکیه اقدام به یافتن کار در زمینه های مهندسی، سرمایه گذاری و آی تی کنند. شغل هایی مانند جراحی، برنامه نویسی، دندانپزشکی و وکالت نیز از پردرآمدترین شغل های ترکیه در رده بالا محسوب می شوند.

 

معرفی پردرآمدترین مشاغل ترکیه برای خانم ها

شرایط کاری در ترکیه به گونه ای است که برای خانم ها نیز زمینه کاری فراهم خواهد بود. خانم هایی که تحصیلات دانشگاهی ندارند می‌ توانند با حضور در کشور ترکیه شغل مناسبی پیش روی خود داشته باشند. بهتر است ابتدا و قبل از مهاجرت مشاغل را بررسی کرده و گزینه مورد نظر را انتخاب کنند.

برخی از مشاغلی که نیاز به تحصیلات خاصی ندارند و برای خانم ها مناسب است می توانند آرایشگری، منشی، گارسون رستوران و خیاطی باشند.

با این وجود خانم هایی که دارای مدارک تحصیلی سطح عالی هستند قادر خواهند بود با حضور در کشور ترکیه مشاغلی مانند دکترای تخصصی، وکالت، مدیریت بانک، تدریس در دانشگاه، خلبانی و مدیریت بازاریابی را پیش روی خود داشته باشند.

 

نحوه کاریابی در ترکیه

با توجه به نرخ بیکاری که در ترکیه حاکم است نحوه کاریابی در این کشور بسیار حائز اهمیت خواهد بود. افراد می ‌توانند از طریق موسسات معتبر کاریابی و روش‌ های دیگر اقدام به یافتن کار مورد نظر کنند. شما با استفاده از موسسات معتبر کاریابی می توانید از بازار اقتصادی کشور ترکیه اطلاع یافته و شغل مورد نظر را قبل از مهاجرت انتخاب کنید.

با توجه به تخصصی یا حرفه ‌ای که شما در رشته خاص دارید باید کار مناسب را برای خود جستجو کنید. علاوه بر موسسه های کاریابی ایرانیان در ترکیه شما می توانید با مراجعه به وب سایت های کاریابی گزینه مورد نظر را انتخاب کرده و مشغول به کار شوید.

از دیگر روش های کاریابی در ترکیه می تواند مراجعه به سفارت ترکیه باشد. شما با مراجعه به سفارت درخواست خود را مبنی بر یافتن شغل داده و در صورت کار مناسب می توانید پیشنهاد را دریافت کرده و مشغول به کار شوید.

گسترش استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی نیز موجب می شود که با یافتن کار در این شبکه ها کار آسانی پیش رو داشته باشید.

 

مشاغل مورد نیاز در ترکیه

اطلاع از لیست مشاغلی که نیاز به افراد جهت کار کردن دارند می‌ تواند بسیار برای شما راهگشا باشند. این لیست هر ساله تغییر کرده و افراد می‌ توانند با مشاهده آن اقدام به مهاجرت به ترکیه و یافتن شغل مناسب کنند. بررسی‌ ها نشان می‌ دهد که کشور ترکیه در مشاغل زیر نیاز به افراد جهت کار کردن خواهد داشت. این مشاغل که در سطح های بالا و سطوح پایین دسته بندی می شوند به خوبی می توانند نیازهای شما را از یافتن کار مورد نظر پاسخگو باشند.

مشاغلی مانند مهندسی فناوری اطلاعات، کارهای مرتبط با صنعت خودرو سازی، محیط زیست، کار در کارخانجات مواد شیمیایی، کارهای تعمیراتی، صنعت گردشگری و کارهای نساجی از مشاغل مورد نیاز در ترکیه هستند. علاوه بر این شما با داشتن حرفه مناسب و مدارک بالا می توانید به کار در شرکت پتروشیمی، مشاوره امور مالی، کارهای حمل و نقل هوایی و صنایع الکترونیک مشغول به کار شوید.

 

سخن پایانی

چنانچه قصد مهاجرت به ترکیه و یافتن شغل مناسب را دارید ابتدا باید از شرایط کاری و وضعیت مشاغل در این کشور آگاهی پیدا کنید. بررسی ‌ها نشان می ‌دهد که یافتن کار از طریق موسسات و دفاتر حقوقی معتبر می‌ تواند مناسب برای شما باشد. شما با بررسی لیست پردرآمدترین مشاغل ترکیه اقدام به دریافت پیشنهادهای کاری مناسب خود خواهید کرد.

با توجه به شرایط کاری و نرخ بیکاری شما باید قبل از مهاجرت بررسی کاملی از شرایط این کشور داشته باشید. برای پیدا کردن کار در این کشور از طریق موسسات مالی یا وب سایت های کاریابی اقدام کرده و سپس به این کشور مهاجرت کنید. ایرانیان جهت سفر به ترکیه نیاز به اخذ ویزا نداشته و به راحتی می ‌توانند به این کشور سفر کرده و به کاریابی مشغول شوند.

تخصص بالا در حرفه مورد نظر و تسلط به زبان ترکی و انگلیسی می تواند برای شما در یافتن کار در کشور ترکیه کاربردی باشد. یافتن کار برای شما با توجه به بازار کار ترکیه به توانایی ‌های شما بستگی بالایی دارد.

چنانچه قصد مهاجرت، زندگی، کار و خرید ملک در ترکیه را دارید می توانید با کارشناسان پرشین استار جهت اخذ هر گونه مشاوره در ارتباط باشید.

نظرات کاربران
تماس با پرشین استار
استانبول / آلانیا
info[at]persianstargroup.com
شرکت پرشین استار
اطلاع از پیشنهادهای ما

شرکت پرشین استار با هدف ایجاد فضایی امن و مطمئن جهت سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه از سال ۲۰۱۰ و با کادری حرفه ای و با تجربه آغاز به فعالیت کرده است. خرید و فروش ملک در ترکیه، اخذ شهروندی و پاسپورت ترکیه، ثبت شرکت در ترکیه، راه اندازی کسب و کار در ترکیه، اخذ اقامت ترک ... یه از طریق خرید ملک، اخذ اجازه کار در ترکیه و مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه بخشی از خدمات مجموعه پرشین استار می باشد. همکاران ما در شرکت پرشین استار آماده ارائه هرگونه مشاوره و راهنمایی صادقانه جهت انتخاب مناسب ترین گزینه ها برای خرید ملک با توجه به سلیقه و توانایی مالی مشتریان خود می باشند. ما به شما کمک می کنیم تا با خرید ملک در ترکیه، به خصوص خرید ملک در استانبول و خرید ملک در آلانیا، ضمن سرمایه گذاری هوشمندانه در کشوری با آینده ای بسیار روشن، فرصت زندگی در محیطی امن و متفاوت در تلاقی اروپا و آسیا را به خود و خانواده تان هدیه دهید. تنوع پروژه ها و املاک پرشین استار، به مشتریان اجازه می دهد تا بتوانند بهترین گزینه را برای خرید ملک به خصوص خرید آپارتمان در استانبول، خرید آپارتمان در آلانیا، خرید ویلا در استانبول و خرید ویلا در آلانیا آن هم با بهترین قیمت انتخاب کنند.

ادامه
Copyright @ 2020 Persian Star